Į Vilniaus Kalvarijas sugrįžo suklupusio Kristaus skulptūra

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Rugsėjo 14 d. Katalikų liturgijoje minint Kryžiaus išaukštinimo šventę, Vilniaus Kalvarijose bus pašventinta neseniai atsiradusi ir restauruota Kristaus skulptūra.
 
2009 metų pavasarį viename iš Vilniaus universiteto sandėliukų, po laiptine, netikėtai surasta Kristaus skulptūra. Tai XVIII a. meno kūrinys. Remiantis istorikų ir restauratorių tyrimais, buvo nustatyta, kad ši skulptūra priklauso garsiam baroko epochos paminklui – Vilniaus Kalvarijų ansambliui. Skulptūra puošė XXVII Kryžiaus Kelio stotį „Jėzus antrą kartą parpuola po kryžiumi“.
 
Restauruojant skulptūrą, daugiau nei po metų netikėtomis aplinkybėmis atsirado trūkstama ranka. Šiuo metu Kristaus skulptūra jau baigta restauruoti ir sugrįžo į savo autentišką kilmės vietą, į Vilniaus Kalvarijų Kryžiaus Kelio XXVII stotį – koplyčią.
Medinę Jėzaus skulptūrą, kuri prieš pusantrų metų netikėtai rasta Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, atkūrė Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro restauratoriai.
 
Skulptūros kilmės ir restauravimo istoriją gaubė nemažai paslapčių, nežinota, kam ji priklauso. Restauruojant skulptūrą atsirado ir tikrasis jos savininkas – Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) bažnyčia. Šios bažnyčios kunigas V. Česnulevičius teigė, kad medinės Jėzaus skulptūros atsiradimas labai džiugina tikinčiųjų bendruomenę.
 
„Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo vienatinį Sūnų, kad kiekvienas, kuris jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą.“ (Jn 3, 16) Ko gero tai gražiausi žodžiai apibūdinantys Dievą, Jo begalinę meilę žmogui. Dabar galime, be baimės, ateiti pas Dievą, dėkoti už visa ką Jis dėl mūsų padarė ir daro“ – sako Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) parapijos klebonas kun. Virginijus Česnulevičius.
 
2010 m. rugsėjo 14 d. 17.30 val. bus einamos Mažosios Kalvarijos (nuo XXI stoties) ir Vilniaus arkivyskupijos vyskupas emeritas Juozas Tunaitis Kristaus skulptūrą pašventins. Po Kryžiaus Kelio 19 val. bus aukojamos iškilmingos šv. Mišios.
 
„Ateikite į bendrystę Komunijoje. Ateikite pas Jėzų. Ateikite, priimkite iš Jo gyvenimą. Gyvenkite dėl Jo“, – šventojo Arso klebono žodžiais kviečia kun. V. Česnulevičius.
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Suklupusio Kristaus skulptūra

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra