Į UNESCO paveldo sąrašą galėtų būti įtrauktos verbos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniaus miesto savivaldybė žada siekti, kad Kaziuko mugė būtų įtraukta UNESCO nematerialaus pasaulio paveldo objektų sąrašą.
 
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė direktorė Asta Dirmaitė Lietuvos radijui teigė, kad greičiausiai bus siūloma įtraukti unikalias Vilniaus krašto verbas.
 
„Aš labai tikėčiausi, kad verbos galėtų būti pripažintos UNESCO kaip tikrasis autentiškas paveldas. Tuo tarpu Kaziuko mugė yra mugė, yra turgus, jomarkas. Tokie dalykai vyksta visame pasaulyje. Įtikinti pasaulį, kad tai yra autentiška ir unikalu, kad tai vienetiniai dalykai, yra tikrai labai sunku“ – sakė Lietuvos radijui UNESCO komisijos generalinė direktorė A. Dirmaitė.
 
Į UNESCO nematerialaus pasaulio paveldo objektų sąrašą jau įtraukta kryždirbystė, dainų šventės, svarstomas prašymas dėl lietuviškų sutartinių.
 
Sekmadienį, kovo 7-ąją, sostinėje baigėsi tris dienas šurmuliavusi 406-oji Kaziuko mugė. Jos renginiai vyksta visame senamiestyje. Juos vainikuos liaudies meistrų apdovanojimo ceremonija Rotušės aikštėje.
 
Kaziuko mugė – išskirtinė iš sostinėje vykstančių tradicinių švenčių. Visų pirma gilia istorine tradicija, – ji kilusi iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, rengiamų nuo 1604 metų. Laikui bėgant bažnytinę šventę lydinti prekyba išaugo iki spalvingos trijų dienų Kaziuko mugės.
 
Turėdama šimtmečių tradiciją, rodydama rankų darbo išmoningus gaminius, vaišindama kulinarinio paveldo valgiais, džiugindama unikaliomis vilnietiškomis verbomis, mugė neturi lygių aplinkiniuose kraštuose.
 
Istoriniai šaltiniai byloja, kad ši šventė buvo ne tik liaudies meistrų sambūris, sutraukdavęs amatininkus iš atokiausių Lietuvos kampelių ir kaimyninių šalių, bet ir smagus mugės lankytojų ir jos dalyvių pasibuvimas su įvairiausių žanrų muzikantais, artistais.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra