Į sveikatos šalį

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sveikata – kiekvieno žmogaus turtas. Sveikos gyvensenos ugdymas nuo vaikystės yra reikšmingas veiksnys kiekvieno mažylio gyvenime. Ikimokykliniame amžiuje formuojasi sveikos gyvensenos pagrindai.
 
Šio amžiaus vaikai labai smalsūs. Jie stebi ir tyrinėja juos supančius daiktus bei reiškinius, todėl mums svarbu sveikatos ugdymo principus pagrįsti ne tik suteikiant žinių, bet skatinti vaiko vaizduotę, plėsti jo patirtį sudarant sąlygas tyrinėti, fantazuoti ir pažinti pasaulį.
 
Mickūnų vaikų lopšelis-darželis yra aktyvus Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ narys ir didelį dėmesį skiria vaikų sveikatos ugdymui.
 
Šiais metais darželis vykdė ugdytinių sveikatingumo projektą „Gamtos dovanos – vaikų sveikatai“. Jis buvo išskaidytas į keletą temų: „Kaip gyveni medeli?“, „Stebuklingas vanduo“, „Daržovės – vitaminų šaltinis“, „Žirnelis prie žirnelio“. Projektas siekia plėsti vaikų suvokimą kas sveika, o kas žalinga, kaip augti sveikam, stipriam, atspariam nepalankioms aplinkybėms.
 
Projekte „Stebuklingas vanduo“ dalyvavo „Voveriukų“ (5–6 metų) ir „Meškiukų“ (4–5 metų) grupių ugdytiniai. Tikslas – suvokti vandens svarbą viskam kas gyva. Jo metu vaikai išsiaiškino, kam reikalingas vanduo, kaip jis patenka į mūsų namus, kodėl jis toks svarbus mūsų gyvenime, kokios jo gerosios savybės, kur jo galima rasti gamtoje. Šio projekto metu buvo atliekami įvairūs eksperimentai, vykstama prie Vilnelės ir vykdomi stebėjimai, žaidžiami žaidimai, atliekamos individualios užduotys bei užsiimama menine veikla. Auklėtojos su ugdytinių tėveliais organizavo ekskursiją į AB „Vilniaus vandenys“. Šios išvykos tikslas buvo sužinoti, kaip vanduo patenka į mūsų namus, kaip jis švarinamas, tikrinamas. Specialistai vaikams parodė įvairių prietaisų, kuriais vanduo tikrinamas, valomas, papasakojo apie vandens savybes, paaiškino, kokios kenksmingos medžiagos gali būti vandeny, nuo ko priklauso vandens švara. Jie parodė vandens rezervuarą, iš kurio vanduo vamzdžiais patenka į mūsų namus. Vaikai gėrė švarų vandenį, vandens muziejuje apžiūrėjo senovinius vamzdžius ir prietaisus.
 
Apibendrinant nuveiktus darbus, manau, kad ši tema yra itin svarbi, todėl kalbėti su vaikais apie tai būtina. Jau ikimokyklinukai labai gerai suvokia, jog būtina tausoti sveikatą ir saugoti gamtą. Žinios, kurias vaikai įgijo vykdant projektą, padėjo pagrindą formuotis naujiems sveikatos ir ekologiniams įgūdžiams.

Nuotraukoje: Ekskursijos į AB „Vilniaus vandenys“ akimirka

Voruta. – 2010, saus. 23, nr. 2 (692), p. 4.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra