Į Sibirą išvyko tolimiausia „Misija Sibiras‘09“ jaunimo ekspedicija

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

„Misija Sibiras‘09“ ekspedicija

Jaunų žmonių grupė lankysis Buriatijos Respublikoje (Rusijos Federacija) – tai pats tolimiausias taškas į kurį leisis jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo projekto, rengiamo Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT), „Misija Sibiras‘09“ dalyviai.

Kartu, tai ekspedicija kelianti didžiausią nežinią – duomenų, kurios iki šiol žinomos bei užfiksuotos lietuviškos kapavietės Buriatijoje vis dar egzistuoja – beveik nėra.
 
„Jau dabar pasakyti ką nuveiks ši jaunimo grupė – labai sunku. Kiekvienais metais pasitaikydavo, kad dalyviai rasdavo jau visiškai sunykusias lietuviškas kapinaites, kurių jau nebebūdavo prasmės tvarkyti. Kai kurios jų sudega miškų gaisruose, kitos – nuplaunamos kalnų upių. Tikimės, kad ekspedicijai pavysk sutvarkyti apie dešimt lietuviškų kapinaičių, jas užfiksuoti ir išsaugoti ateities kartoms,“ – komentuoja LiJOT prezidentas Šarūnas Frolenko.
 
Ši ekspedicija, lydima ekspedicijos vadovo Gintauto Aleknos, pirmiausia atvyks į Maskvą, o iš ten jaunuoliai lėktuvu pasieks Buriatijos sostinę Ulan–Ude. Iš Ulan–Ude jaunuoliai toliau trauks lietuvių tremtinių takais. Planuojama, kad ekspedicijai pavyks aplankyti Zaigarajevo, Verchny Taltsy bei Chorinsko vietoves. Tiesa, šiai ekspedicijai gali trukdyti oro sąlygos, nes rugpjūtį Buriatijoje prasideda rudens sezonas ir orai sparčiai vėsta.
 
Primename, kad pirmoji projekto „Misija Sibiras‘09“ ekspedicija prieš kiek daugiau nei savaitę, liepos 24 d., grįžo iš Kazachstano Respublikos. Čia jaunuoliai lankė bei fiksavo sparčiai griūvančių lagerių teritorijas, rinko lietuvių pasakojimus bei tvarkė pavienes jų kapavietes.
 
Projektas „Misija Sibiras‘09“ rengiamas jau ketvirtus metus iš eilės. Per ketverius metus su ekspedicijomis į Sibirą išvyko apie 80 dalyvių, buvo sutvarkyta apie 80 lietuviškų kapaviečių, susitikta su daugiau nei 100 lietuvių ar lietuvių kilmės asmenų. Kiekvienais metais dalyviai parsiveža savo dienoraščius bei fotografijas, o visą rudenį bei žiemą važinėja po šalies mokyklas pristatinėdami projektą savo bendraamžiams. Taip siekiama paskatinti jaunimą domėtis valstybės istorija ir puoselėti tautos atmintį.
 
Projekto organizatoriai: Lietuvos Jaunimo organizacijų taryba (LiJOT)
 
Projekto globėjai: J.E. prezidentas Algirdas Brazauskas ir Europos parlamento narys, prof. Vytautas Landsbergis
 
Projekto partneriai: Tarptautinė komisija nacių ir sovietų okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, bendrija „Lemtis“. Informacinis partneris Delfi.lt. Komunikacijos partneris UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“
 
Projekto rėmėjai: LR Švietimo ir mokslo ministerija, LR Užsienio reikalų ministerija, LR Vyriausybė, LR Krašto apsaugos ministerija, LR Kultūros ministerija, LR Sveikatos apsaugos ministerija, AB „Lietuvos geležinkeliai“, „Litvakų fondas“, AB „Lietuvos dujos“, generalinis rėmėjas – koncernas „MG Baltic“
 
Papildoma informacija: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) programų vadovas, projekto „Misija Sibiras‘09“ koordinatorius Arnas Marcinkus, tel.: 865913149, el. paštas: informacija@lijot.lt, www.misijasibiras.lt
 
Nuotraukoje: Buriatijoje „Misija Sibiras „09“ dalyviai tvarkė taigos gaisro nuniokotas lietuvių kapinaites

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra