Festivalis „Jotvos vartai“ Alytuje

Autorius: Data: 2012-07-10 , 13:38 Spausdinti

Vaida PAKARKLYTĖ, Vilnius

2012 metų liepos 6–7 dienomis Alytuje, prie Alytaus piliakalnio, kur kadaise stovėjo Alytaus pilis, šalia Nemuno, įvyko pirmasis senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalis „Jotvos vartai“. Nepaisydamas alinančio karščio, į jį susirinko gausus žiūrovų būrys.

Festivalio metu buvo demonstruojami senieji piliakalnio slėnio amatai – kalvystė, juvelyrika ir kt., prekiaujama kailio, žalvario, kaulų dirbiniais, gaudomos „raganos“, kurioms simboliškai kirto galvas. Taip pat vyko raitųjų Jotvos karių „Sūduvos tauras“ parodomoji programa, komandinės rungtynės dalyviams ir žiūrovams, stipriausio jotvingio rinkimai, kuriuose jėga buvo išbandoma kilojant statinę, laikant 25 kg sveriantį kalaviją, mėtant rąstus, kilojant akmenis bei pan.

Festivalio metu skambėjo archajiškos muzikos kolektyvų kaip „Sedula“, „Vaiguva“, „Hansanova“, latviai „Obscurus Orbis“ ir svečių iš Sankt Peterburgo „Gardarica“ bei pan. dainos. 

Renginio metu netrūko kovinių rungčių. Itin įspūdingai atrodė dvikovos – kovos ratas, kuriame kovojo vyrai iš Lietuvos, Lenkijos ir Estijos kovos klubų. Kovų metu netgi buvo pralietas kraujas. Nugalėtojai gavo „Slonimo“ bei „Saragosos“ šalmus.

Taip pat vyko karinių istorinių klubų parodomoji programa bei lankininkų turnyras, kurio nugalėtojas gavo Jotvos Vartų strėlę.

Festivalio svečių dėmesį prikaustė pilies vartų puolimas (tam tikslui buvo pastatyti dviejų aukštų mediniai pilies vartai), kurią gynė ir puolė gausus karių būrys, o juos palaikė lankininkai su strėlėmis, akį traukė ir Jotvos kariai raiti ant žemaitukų, o nakties tamsą sklaidė klubo „Nakties ugnys“ fakyrai.

Belieka tikėtis, kad šis festivalis džiugins lankytojų širdis ir kitais metais, priversdamas atitrūkti nuo realybės ir nors porai dienų nusikelti į svaiginančią XII–XIII a. kasdienybę.

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1, 2. Pilies puolimas

3. Jotvos karys joja ant žemaituko

4. Karys ant žemaituko

5. Kailiadirbystės ir kaulo gaminiai

6. Prekiautojai žalvariniais dirbiniais

Voruta. – 2012, liep. 21, nr. 15 (753), p. 8.

Liepos 6-oji , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra