Į Pasieniečių mokyklą įstojo 22-oji būsimųjų pasieniečių laida

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. sausio 22-ąją, penktadienį, mokykloje baigėsi beveik visą savaitę trukusi pretendentų atranka į būsimųjų pasieniečių gretas. Šiemet net apie 315 jaunuolių kreipėsi į tarnybos rinktines ir panoro tapti pasieniečiais. Pagal asmenines, dalykines savybes bei sveikatos būklę tinkančių tarnauti valstybės sienos apsaugos tarnyboje – 134 kandidatai. Daugiausiai pretendentų į pasieniečių gretas buvo iš Vilniaus regiono – net 56, iš Lazdijų – 23, Ignalinos – 21, Pagėgių ir Pakrančių – 15, Varėnos – 13, Šiaulių – 6.
 
Pagal priėmimo į mokyklą tvarką būsimųjų pareigūnų priėmimas vyko konkurso tvarka. Pirmajame atrankos etape visi jaunuoliai demonstravo savo fizinio sugebėjimus, ištvermę. Kiekvienas iš jų, atrodė kažkuo savitas ir patrauklus, besirenkantis pasieniečio profesiją pagal pašaukimą. Ne vienas jaunuolis paklaustas apie būsimą profesiją, atsakydavo, kad jaučia kasdienį gerų darbų troškulį, ne vienam iš jų – nesvetimas noras saugoti, ginti bei viliojantis pasieniečių šūkis KILNUMAS, IŠTVERMĖ, DRĄSA.
 
Šių naujųjų mokslo metų slenkstį peržengs 60 įstojusių į mokyklą būsimųjų pasieniečių grupė. Tai bus jau 22-oji kursantų laida, kurie, tikimės, sėkmingai baigs mokyklą ir taps atsakingais pasieniečiais. Mokslas jiems truks pusantrų metų.
 
Pasak, fizinio ir kovinio rengimo skyriaus viršininko Vytauto Margelio, šiais metais fizinio pasirengimo įskaitos laikymas buvo tikrai žiemiškas, gal ir nevisiems jaunuoliams pavyko įveikti fizinio normatyvus, bet žvarbų šaltį įveikė visi. Šią žiemą į auditorijas atskubės ištvermingas, fiziškai stiprus jaunimo būrys, kuris pirmą kartą, šių metų vasario 1-ąją, pravers Pasieniečių mokyklos duris. Bendras priėmimas parodė, kad pagal pageidavimų skaičių šia profesija domisi ir ją vis daugiau pasirenka abiturientai.
 
Būsimieji 22-osios laidos kursantai bus aprūpinti uniformine apranga, apgyvendinti bendrabutyje, gaus stipendiją Vyriausybės nustatyta tvarka. Sėkmingai baigusiems mokyklą bus išduoti baigimo diplomai, suteikta pasieniečio profesinė kvalifikacija ir pagal Stojimo į vidaus tarnybą sutartį – įdarbinti tarnybos padaliniuose. Taip pat, baigusieji mokyklą bei įgiję pasieniečio profesinę kvalifikaciją, turės galimybę stoti į Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto pagrindinių teisės ir valstybės sienos apsaugos programos neakivaizdinių studijų II-ąjį kursą. Ateityje gabiausiems pasieniečiams atsivers naujos galimybės pasirengti vykdyti pasieniečio funkcijas ne tik Lietuvoje, bet ir bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje, dalyvauti Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie ES valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros organizuojamuose pareigūnų mokymuose, skubios pasienio pagalbos būrių operacijose, įvairiose tarptautinėse misijose, atstovauti tarnybą tarptautinėse organizacijose.
 
Dar vienas šiais metais priėmimas į mokyklą bus organizuojamas rugpjūčio mėnesį.
 
Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokykla
 
Nuotraukose:
 
1. Naujųjų mokslo metų slenkstį peržengs 60 būsimųjų pasieniečių
2. Šįmet fizinio pasirengimo įskaitos laikymas buvo tikrai žiemiškas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra