Į Neries regioninį parką – dviračiu ir traukiniu!

Autorius: Data: 2011-05-09 , 11:10 Spausdinti

Neries regioninio parko direkcija kviečia keliauti dviračiu kairiojo Neries kranto turizmo trasa. 23 km ilgio kelias gamtoje – vienas iš įspūdingiausių Neries regioninio parko maršrutų.

Iki Lazdėnų iš Vilniaus ar Kauno galima atvažiuoti traukiniu, o vėliau sėsti ant dviračio ir gėrėtis Neries kilpa, skardžiais, šaltiniais. Visame maršrute įrengtos nuorodos, o prie lankytinų objektų – informaciniai stendai.

„Pernai sulaukėme ypač didelio dviračių entuziastų susidomėjimo šia trasa, – pasakojo Neries regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Saulius Pupininkas. – Maršrutas iš tiesų labai įvairus: keliaudamas gali priartėti prie pat upės, gali pakilti į kalną ir apžvelgti Nerį nuo aukštų skardžių. Kaišiadorių miškų urėdijos miškininkai šiemet atvėrė ypač puikų panoraminį vaizdą ties Ausiutiškėmis. Iš čia įrengto apžvalgos bokšto atsiveriantis bekraštis Neries slėnis net kvapą gniaužia, tikrai verta čia apsilankyti.“

Trasa driekiasi palei Velniakampio kilpą, kuri yra didžiausia per visą Neries ilgį. Beveik visas 23 km maršrutas vingiuoja senaisiais Panerių miškais. Keliaudami čia tikrai nepaklysite, nes kelyje stovi nuorodos, informaciniai stendai. Pakeliui įrengtos ir nuolat prižiūrimos 6 poilsiavietės bei 1 stovyklavietė, gausu įdomių gamtos ir kultūros objektų: užkeiktų vestuvių akmenys Neryje, paslaptinga konglomerato uola, pušis „raganos šluota“ ir kt. Ištroškus galima atsigaivinti šalia trasos trykštančio Pinyklos mitologinio šaltinio vandeniu. Pasak padavimų, skaidrus šio šaltinio vanduo gydo skaudančias akis, o nusiprausus juo veidą, grįžta jaunystės grožis.  

Nuo gegužės pradžios AB „Lietuvos geležinkeliai“ vėl pradėjo taikyti nuolaidą keleiviams, vykstantiems iš Vilniaus ar Kauno į Lazdėnus arba atgal – už dviračio gabenimą imamas tik 1 Lt. Bendradarbiaujant AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Neries regioninio parko direkcijai, ši akcija vykdoma jau trečius metus iš eilės. Nuolaida dviračių gabenimui bus taikoma iki lapkričio 1 dienos.

Daugiau informacijos: Neries regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Saulius Pupininkas, tel. + 370 615 38708, www.neriesparkas.lt

Nuotraukose:

1. Gražiausios trasos panorama. Neries slėnis nuo Ausiutiškių regyklos

2. Akcijos plakatas

Parkai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra