Į naują bažnyčią Šiauliuose plūdo tūkstančiai tikinčiųjų

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiaulių pietiniame gyvenamajame rajone sekmadienio, 2009 m. gruodžio 6 d., vidurdienį susirinko tūkstantinė besidžiaugiančių tikinčiųjų minia – buvo pašventinta nauja bažnyčia. Jos žmonės laukė nuo 1988 metų.

Vidurdienį naująją Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčią pasiekė visą Gegužių gatvę užtvindžiusi bažnytinėmis vėliavomis nešinų maldininkų procesija, rašo „Lietuvos rytas“.

Norinčiųjų pamatyti per 15 mėnesių iškilusios bažnyčios pašventinimą susirinko tiek daug, kad minia užtvindė aplinkines erdves, o į bažnyčią, kurioje telpa apie tūkstantį žmonių, pateko tik menka dalis.

Baltos maldai suglaustų delnų formos gelžbetoninių konstrukcijų bažnyčios kompleksą suprojektavo šiauliečiai architektai Darius Jakubauskas bei Andrius Vernys.

Bažnyčios vidų papuošė už altoriaus pastatyta 4 metrų aukščio Švč. Mergelės Marijos skulptūra, kurią iš granito masės grūdelių nuliejo lenkų meistrai.

Asketišką bažnyčios vidų sušildo medinės kolonos ir apverstos valties formos medinė lubų konstrukcija – užuomina į biblinį Nojaus laivą.

Ši bažnyčia – ketvirta šventovė miesto tikinčiųjų bendruomenei ir pirmoji, pastatyta per pastarąjį šimtmetį.

Pirmosios kalbos apie būtinybę tankiausiai apgyvendintame Šiaulių rajone pastatyti naują bažnyčią pasigirdo dar 1988 metais. Bet tikintieji buvo priversti tenkintis „Nuklono“ gamyklos kultūros namais, o vėliau – patalpomis poliklinikoje.

Galimybė pastatyti naują, modernią bažnyčią atsirado, kai parapija už 10,5 mln. litų pardavė turimą sklypą su kultūros namų statiniais bendrovei „VP Market“, o pati nusipirko kitą žemės sklypą.

Zenekos nuotr.

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra