Į misiją Afganistane išlydėta Lietuvos karių grupė, užtikrinsianti Specaliosios misijos vadovo apsaugą

Autorius: Data: 2013-07-26 , 10:25 Spausdinti

2013 m. liepos 25 d. Klaipėdoje į misiją Afganistane išlydėta nauja Lietuvos karių grupė, kuri užtikrins Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą. Naująją grupę sudarys šeši Lietuvos kariuomenės Karo policijos Klaipėdos įgulos kariai.

„Jūsų specialioji misija Kabule yra ypatinga, nes išvedant sąjungininkų pajėgas iš Afganistano Kabule tebėra įtempta padėtis, o jūsų sumanumas ir pasirengimas yra labai svarbūs, kad atsakomybę afganistaniečiams perduodantys pareigūnai, galėtų sėkmingai ją įvykdyti,“ – išlydėtuvių ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Laikinai einantis Jungtinio štabo viršininko pareigas pulkininkas Egidijus Karvelis pabrėžė, kad Specialiosios misijos vadovo užduotys labai svarbios, nes jos sudaro sąlygas visiems kitiems atliekantiems darbą Afganistane atlikti jį gerai.

Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Gytis Kazokas palinkėjo išvykstančiai grupei sėkmės, kaip ir visoms septynioms iki šiol buvusioms, pabrėžęs, kad ateities garantas yra profesionalumas ir motyvacija.

Lietuvos Respublikos specialioji misija Afganistane yra diplomatinė atstovybė, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Pagrindinė šios atstovybės užduotis – remti Afganistano Goro provincijoje veikiančios Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG) veiklą.

Specialioji misija padeda vietos valdžiai įgyvendinti vystomojo bendradarbiavimo, ekonominės ir socialinės plėtros, švietimo ir kitus projektus Goro provincijoje. Ji taip pat koordinuoja bendradarbiavimą su kitomis valstybėmis donorėmis, Jungtinių Tautų paramos misija Afganistane, kitomis tarptautinėmis ir vietos organizacijomis. LR specialiajai misijai vadovauja Gintaras Bagdonas.

Lietuvos vadovaujama PAG – tai ne tik karinė, bet ir civilinė misija. Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis Lietuvos užsienio reikalų ministerija 2006-2012 m. finansavo 204 projektų įgyvendinimą Afganistane iš viso už 16,7 mln. litų. Parama skirta valdžios institucijų gebėjimų stiprinimui švietimo ir sveikatos sektoriams, kaimo plėtrai, infrastruktūros gerinimui. Siekdama pritraukti Afganistano vyriausybės ir tarptautinių donorų dėmesį bei lėšas į provinciją, Lietuva bendradarbiavo su Japonija, JAV, Graikija, Afganistano centrine ir Goro provincijos valdžia, tarptautinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Šiuo metu NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje Afganistane tarnauja apie 260 Lietuvos karių. Jie dislokuoti Goro provincijoje, NATO operacijos štabuose Kabule ir Herate, Afganistano pietuose.

Lietuva yra priėmusi sprendimą iki 2013 m. pabaigos iš Afganistano Goro provincijos išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją. NATO operacijoje iki 2014 m. pabaigos Afganistano pietuose toliau tęs Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų eskadronas ir Afganistano pilotus rengianti Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė, bus išlaikytas Nacionalinės paramos elementas, sumažintas karininkų skaičius NATO operacijos štabuose, liks LR Specialiosios misijos vadovo apsaugos grupė.

Kontaktinis asmuo: Darius Jakutis, mob. + 370 611 27 539

Karo policijos nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra