Į Medininkų pilį kviečia LDK karybos istorinės rekonstrukcijos festivalis

Autorius: Data: 2016-09-28 , 08:17 Spausdinti

Į Medininkų pilį kviečia LDK karybos istorinės rekonstrukcijos festivalis

Š. m. spalio 1 d. jau penktąjį kartą Medininkų pilyje vyks gyvosios istorijos festivalis „Medininkų pilies gynyba“. Į šlovingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kovų istoriją menančią pilį susirinks apie 40 dalyvių, daugiausia – karybos rekonstruktoriai. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus.

„Norime, kad šventės svečiai pajustų protėvių karžygišką dvasią, jų siekį ginti savo gimtąją žemę, – sako Gintautas Terleckas, Medininkų pilies skyriaus vedėjas. – Tokios vertybės, kaip laisvė ir meilė tėvynei, nekinta. Keičiasi tik epochos ir laisvės gynimo būdai. Tikime, kad šventė prisideda prie patriotinių jausmų ugdymo.”

Festivalyje numatoma daug kovų. Tradiciškai vyks riterių turnyras. Kaip dera turnyrui, bus ir prizas – geriamasis ragas. Pirmą kartą renginio istorijoje vyks lankininkų turnyras „Žvalgo mokinys“, kurį organizuoja lankininkų klubas „Strėlė“. Didžioji šių metų renginio naujiena – raitų riterių pasirodymai, kuriuose jie demonstruos savo meistriškumą.

Karių stovykloje bus eksponuojama XIV–XV a. šarvuotė ir ginkluotė. Domėkitės, drąsiai klauskite, matuokitės, fotografuokitės. Su lankytojais bendraus karybos rekonstrukcijos klubų „Leitgiris“, „Viduramžių pasiuntiniai“, „Kovas“, „Hospitalieriai“, „Pilėnai“, „LDK Varčiai“, „Tamplieriai“, „Ginklo broliai“ ir „I-as LDK Didžiojo Etmono pėstininkų regimentas“ nariai.

Tradiciškai renginyje bus pristatyti ir amatai: siuvimas, juostų pynimas, odos ir juvelyrinių dirbinių gamyba. Renginio atmosferą paįvairins folkloro grupė „Girjaukis“. Renginio svečiai galės aplankyti muziejaus ekspoziciją atstatytame pilies bokšte.

Daugiau informacijos: www.medininkaipilis.lt ir Facebook paskyroje.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:
Gintautas Terleckas, Medininkų pilies skyriaus vedėjas, tel.: +370 696 60246, el. paštas: gintautas.terleckas@medininkaipilis.lt

Pranešimą parengė:
Brigita Balčytienė,
Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja

Trakai Trakų rajonasKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra