Į Lietuvą atvyko Ukrainos vadovas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Į Lietuvą ketvirtadienį, 2010 m. spalio 14 dieną, su oficialiu vizitu atvyko Ukrainos Prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Po dvišalio Dalios Grybauskaitės ir Viktoro Janukovyčiaus pokalbio, abiejų šalių vadovai pranešė pasirašę Lietuvos ir Ukrainos strateginės partnerystės vystymo gaires 2011-2012 metams.
 
Čia numatoma gilinti dvišalius ekonominius santykius, stiprinti bendradarbiavimą transporto ir energetikos srityse, bendradarbiauti sprendžiant regioninio saugumo klausimus Lietuvai pirmininkaujant ESBO.
 
D. Grybauskaitė išreiškė paramą Ukrainai, siekiant narystės ES ir atkreipė dėmesį į būtinybę tęsti pradėtas politines ir ekonomines reformas: „Jos būsimoji narystė ES yra apibrėžta, o namų darbai – laisvos prekybos ir asociacijos sutartys. Lietuva pasirengusi Ukrainai padėti artėti prie Europos.“ – Spaudos konferencijoje sakė D. Grybauskaitė
 
Vadovų susitikime didelis dėmesys skirtas energetikos klausimams. Tiek V. Janukovyčius, tiek D. Grybauskaitė sutarė, kad būtina vystyti ir plėtoti dvišalius ryšius, siekiant užsitikrinti energetinį saugumą ir patikimą tiekimą.
 
Pasak Prezidentės, ligšioliniai susitarimai strigo dėl neaiškios Baltarusijos pozicijos, per kurios teritoriją keliauja elektra, nafta ir dujos. D. Grybauskaitė sako, kad energetinis saugumas yra regiono klausimas, todėl šalims būtina tęsti bendravimą su Baltarusiją bei Lenkija.
 
V. Janukovyčius, savo ruožtu, nurodė, kad šiuo metu Ukrainoje vyksta teismų reforma, Aukščiausiajai radai pateiktas antikorupcinių priemonių įstatymas: „Reformos Ukrainoje – nepaprastas procesas, nes čia išsikerojusi biurokratija. Panašios problemos ir Lietuvoje. Abu suprantame, kad išgyvendinti korupciją nėra lengva“ – sakė Ukrainos prezidentas.
 
Po pietų V. Janukovyčius lankėsi Seime.
 
Fotodiena.lt/Roberto Riabovo nuotr.
 
www.balsas.lt
 
Nuotraukoje: Iš kairės: Ukrainos Prezidentas V. Janukovyčius ir LR Prezidentė D. Grybauskaitė

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra