Į Lietuvą atgabentos pirmosios pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“, pradėta jų serijinė gamyba
Autorius: Voruta Data: 2019-07-04 , 09:47 Spausdinti

www.voruta.lt
Lietuvą birželio 25 d. pasiekė pirmosios dvi pėstininkų kovos mašinos (PKM) „Vilkas“. Po metus trukusių intensyvių „Vilkas“ testavimų Vokietijos ir Nyderlandų poligonuose ir testavimo centruose, pradėta Lietuvos kariuomenei skirtų skyriaus lygio kovos mašinų serijinė gamyba.
PKM „Vilkas“ pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus pagamino Vokietijos kompanija ARTEC. Juose sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, apginkluoti 30 mm patrankomis MK-44S ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“, taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos.
Pirmosios PKM „Vilkas“ priėmimo procedūroms pristatomos į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo batalioną Rukloje ir tik po priėmimo bus oficialiai perduotos Lietuvos kariuomenei naudojimui.
Pagal 2016 m. Lietuvos, PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR sudarytą 385,6 mln. eurų vertės sutartį, 88 PKM „Vilkas“ bus pristatytos į Lietuvą iki 2021 m. pabaigos. Planuojama, kad jau per 2019 m. Lietuvą pasieks iš viso 15 kovos mašinų „Vilkas“.
Kovos mašinų „Vilkas“ ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui tarptautinėse operacijose. PKM „Vilkas“ bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.
Lietuva yra prisijungusi prie NATO Paramos ir pirkimų agentūra (NSPA) pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ aprūpinimo ir išlaikymo programos kartu su Nyderlandais ir Vokietija. Tai užtikrins tinkamą Lietuvos kariuomenės perkamų PKM logistinį aprūpinimą – galimybę naudotis bendrais PKM atsarginių dalių ir centriniais sandėliais, pagrindinių agregatų remonto pajėgumais, gauti techninę ir inžinerinę paramą ir kt., – būsimos PKM eksploatacijos metu.
Pagal atskirai įsigytą logistinį paketą, Lietuvos kariuomenė nuo 2017 m. pabaigos naudoja dvi mokomąsias pėstininkų kovos mašinas „Boxer“ be ginkluotės sistemų, kurios sukomplektuotos kariuomenės vairuotojams rengti. Taip pat yra tiekiamas logistinio palaikymo paketas – atsarginės dalys, specialieji įrankiai, simuliacinės sistemos, techninė ir mokomoji dokumentacija, mokomosios priemonės.
Bendru PKM gamintojo ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, yra vadinamos ne „Boxer“, o „Vilkas“.
Žiniasklaidos dėmesiui:
Oficialus pirmųjų serijinės gamybos PKM „Vilkas“ pristatymas ir perdavimo ceremonija Lietuvos kariuomenei vyks liepos 9 dieną.
Žiniasklaidos atstovai, norintys fiksuoti perdavimo ceremoniją ir pakalbinti Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybę bei ARTEC ir OCCAR atstovus, kviečiami registruotis KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente iki pirmadienio, liepos 8 d., 12 val. el. paštu vis@kam.lt. Oficialios „Vilkas“ perdavimo ceremonijos liepos 9 d. laikas ir programa bus pateikta tik iš anksto užsiregistravusiems žiniasklaidos atstovams.
Registruojantis būtina nurodyti: vardą/pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr., el. pašto adresą). Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai atvykę į krašto apsaugos sistemos teritoriją su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinanti dokumentą ir dokumentą (kortelę), patvirtinantį atstovavimą žiniasklaidos priemonei.
Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai privalo akredituotis KAM SKVRD: el. paštu vis@kam.lt ir atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikavimui, patvirtinimo kopijas.
Kontaktinis asmuo žiniasklaidai: KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento atstovas Laimonas Brazaitis, tel. nr. 8 5 278 5270, mob. 8 616 26 944, laimonas.brazaitis@kam.lt.
ARTEC ir srž. sp. Luko Tamošiūno (KAM) nuotraukos
Komentarai
Naujienos
-
Išsiilgusiems kelionių ir parodų – virtualūs turai po žymiausias pasaulio vietas
-
Švietimo įstaigos galės priimti vaikus, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose
-
Živilė Gurauskienė. Prisimenant Joną Dainauską
-
Aviacijos saugumo ekspertai primena: reikalavimai, kuriuos turi žinoti keliaujantys oro uostuose
-
Kultūros komiteto viešas atsakymas kultūros ir meno bendruomenei dėl Seimo nario Petro Gražulio
Lietuva
-
Švietimo įstaigos galės priimti vaikus, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose
-
Ant Mindaugo kalvos – pirmieji Lietuvos valdovai
-
Živilė Gurauskienė. Prisimenant Joną Dainauską
-
Aviacijos saugumo ekspertai primena: reikalavimai, kuriuos turi žinoti keliaujantys oro uostuose
-
EVA ir Norvegijos institucijos išsakė nuomonę dėl netrukus po vakcinacijos ištikusių mirčių
Istorija
-
Lietuvos visuomenės veikėjos, pedagogės, publicistės, Lietuvos Respublikos III Seimo narės Stefanijos Ladigienės 120-osios gimimo metinės
-
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas V. Landsbergis: „Lietuvai teko sava istorinė misija – sulaužyti apgaulės ir smurto doktriną“
-
Istorija, kaip ir mados, sukasi ratu
-
Sufražizmo judėjimas Lietuvoje pirmaisiais Nepriklausomybės metais
-
Aldona Vasiliauskienė. Strazdelis archyviniuose dokumentuose
Kultūra
-
Išsiilgusiems kelionių ir parodų – virtualūs turai po žymiausias pasaulio vietas
-
Švietimo įstaigos galės priimti vaikus, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose
-
Ant Mindaugo kalvos – pirmieji Lietuvos valdovai
-
Mariją Birutę Gimbutienę prisimenant
-
Kultūros komiteto viešas atsakymas kultūros ir meno bendruomenei dėl Seimo nario Petro Gražulio
Nuomonės, diskusijos, komentarai
-
Česlovas Iškauskas. Kas griauna Laisvės pamatus?
-
Stasys Ignatavičius. Prof. Liudo Vailionio 135-osioms gimimo metinėms
-
Česlovas Iškauskas. Sausio 13-oji: savas šovė į savą…
-
Liutgarda Čepienė. Apie Teresės Butaitės-Plisienės knygą ,,Sunkiausia nugalėti save“
-
Napaleonas Kitkauskas: „Pastatai turi savo istorijas, o mums svarbu išsaugoti tiesą“
Renginiai
-
Lygiai prieš šimtą metų buvo įkurtas pirmasis Lietuvos valstybės archyvas. Archyvų metų atidarymas
-
Kviečiame dalyvauti virtualiame žaidime „Trys karaliai atkeliavo-visas svietas uždainavo“
-
Susipažinkite su tarmėmis iš arčiau moksliniame seminare „Lietuvių kalbos tarmynas: idėja, turinys ir realizacijos galimybės“
-
Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos „Klaipėdos krašto toponimai. Istorinis ir etimologinis registras“ pristatymas
-
Kovo 11-osios Lietuva muziejuose
Susiję straipsniai
-
Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 30-ąsias įkūrimo metines
~ Kariuomenė, Lietuva, Naujienos
2021-01-17, 15:59
-
Krašto apsaugos ministro A. Anušausko kreipimasis į KAS karius ir civilius
~ Kariuomenė, Lietuva, Naujienos
2020-12-14, 14:54
-
Virtualioje erdvėje – Tomo Malako paskaita ir Karolinos Lyndo dainos
~ Kariuomenė, Naujienos
2020-12-08, 14:08
-
Paskelbti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2020“ nugalėtojai ir atidaryta jų nuotraukų paroda
~ Kariuomenė, Lietuva, Naujienos
2020-12-07, 09:46
-
Vyriausybė patvirtino Jono Karolio Chodkevičiaus minėjimo 2021 metais programą
~ Kariuomenė, Lietuva, Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, Naujienos
2020-12-02, 18:07