Į Klaipėdą pakvietė Žemaitijos rašytojų bendrijos „Poezijos pavasaris“

Autorius: Data: 2017-04-28, 10:35 Spausdinti

Į Klaipėdą pakvietė Žemaitijos rašytojų  bendrijos „Poezijos pavasaris“

Loreta LIUTKUTĖ, Klaipėda, www.voruta.lt

Paskutinįjį kovo mėnesio penktadienį į Klaipėdos miesto savivaldybės viešąją biblioteką kuriančius ir kūrybai neabejingus žmones sukvietė Žemaitijos rašytojų bendrijos „Poezijos pavasaris“.

Renginio metu ne tik skambėjo eilės, prasmingos mintys, sveikinimų žodžiai, bet buvo prisiminti ir svarbiausi bendrijos veiklos akcentai. Juos puikiai iliustravo sėkmingai  įgyvendinto projekto „Aidai nuo Baltijos jūros krantų“ metu sukurtas filmas, kuriame užfiksuotos renginių akimirkos, senųjų Melnragės kapinių tvarkymo darbai, vyresniosios kartos atstovų prisiminimų fragmentai.

Kūrybą skaitė ne tik Žemaitijos rašytojų bendrijos nariai, bet ir kiti renginio svečiai – poetai. Bendrijos pirmininkė Virginija Kairienė pasidžiaugė galimybe pabūti kartu, įsiklausyti į kitų  kūrybą ir išsakytas mintis, poetams linkėjo kūrybinio įkvėpimo ir prasmingų darbų. „Kiekvieną kuriantį žmogų galima palyginti su saule. Jis dalinasi savo vidine šviesa ir šiluma“, kalbėjo kartu su V. Kairiene renginį vedusi Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Loreta Liutkutė. Kuriančių žmonių sugebėjimą įžvelgti tai, ko nesugeba pamatyti kito žmogaus akys, perteikti subtilų minties ir jausmo derinį taikliai apibūdino poetės Ritos Bijeikytės-Gatautės žodžiai.  „Poetams reikia jautrios širdies“, teigė poezijos knygų autorė.

20152016  metais Žemaitijos  rašytojų  bendrijos nariai galėjo pasigirti nemažu kūrybos derliumi:       skaitytojus pasiekė  Teresės Ūksienės knygos: „Gandro  būstas“, „Svečiuose pas voveraites“ ir   „Laimink, Dieve, Lietuvą“; Dalios Žibaitienės „Tarp dienos  ir  nakties“;  Onos Bareikaitės-Jarušaitienės  „Nuo sutemų iki aušros“;  Ritos  Bijeikytės-Gatautės „Kai  susitinkame“ ir  „Kalbinu Žemę, Motiną, Tėvynę“; Anatolijaus Žibaičio  „Gardamo  istorijos  vingiai“; Vėjo  motės knyga  „Braškių  uogų  skonis“; Marijonos Birutės Kudulytės-Navakauskienės  „Lekavos  žaltys“  ir „Sulinkų pelkės  pilis“; Jono  Tarasevičiaus „Tarp  lauko gėlių “  ir  „Pėdos”.

2015  m.   vykdytas Lietuvos kultūros  tarybos finansuotas  projektas,  kurį įgyvendinus buvo išleista  knyga  „Išlikom savimi – skirtingi“. Klaipėdos   miesto  savivaldybės  Kultūros  skyrius  skyrė  dalinį   finansavimą  projektui  „Laisvės žodžiai“. Jį įgyvendinant neįgalieji, pagyvenę žmonės, jaunos  šeimos, vaikai, gyvenantys  Klaipėdoje,  galėjo pasidžiaugti kultūriniu  užimtumu, užsiėmė  menine kūryba.

 Jau minėto Klaipėdos  miesto  savivaldybės  Kultūros  skyriaus  finansuoto  projekto  „Aidai  nuo Baltijos  jūros  krantų” metu pirmojoje Melnragės gyvenvietėje įsikūrusiai bendruomenei Žemaitijos  rašytojų  bendrija   organizavo  renginius, kurie padėjo suprasti,  kokios yra kuršių, memelenderių ir lietuvininkų-šišioniškių istorijos ypatybės, gyvenimo būdo autentika, iš kurių susiformavo unikalus Klaipėdos krašto gyvensenos ir kultūros paveldas. Atkreiptas  dėmesys į tai, kaip reikia saugoti savo gyvenimą nuo jūros stichijų, išskirtinę gamtą – nuo pramonės invazijos, nuo poilsiautojų barbariškumo, valdininkų savivalės.

Prasmingi Žemaitijos rašytojų bendrijos veiklos rezultatai įkvepia naujiems darbams, o „Poezijos pavasario“ metu paskleistos teigiamos emocijos, laukti ir šiltai žmonių sutikti kūrėjai įrodo, jog poezija aktuali ir reikalinga šių dienų visuomenei, tik būtina į ją įsiklausyti ir atrasti iš naujo.

 

Literatūra ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra