Į Kęstučio Kemzūros šūksnį „Varom už!…” atsiliepė visa Lietuva

Autorius: Data: 2011-08-30 , 10:13 Spausdinti

Iškart po iškilmingo „Varom už Lietuvą“ tautos kamuolių perdavimo Lietuvos krepšinio rinktinei vakar Panevėžyje paprašytas tarti žodį, treneris Kęstutis Kemzūra scenoje sukvietė visus žaidėjus į ratą ir, rankose laikydamas kelyje nutrintą ir žmonių parašais išmargintą kamuolį, sušuko – „Varom už!..“.

Atsakymą „…Lietuvą!“ daugiatūkstantinė minia prie Panevėžio arenos suskandavo garsiau, nei buvo galima išgirsti visos rinktinės krepšininkų balsus.

Kiek užtrukusi po treniruotės, perimti visos šalies žmonių įžaistų trylikos kamuolių scenoje pirmą kartą viešai pasirodė rinktinė tokia sudėtim, kuria gins Lietuvos vardą šių metų Europos vyrų krepšinio čempionate.

Pagal numerį iš eilės kviečiamus žaidėjus visus dvylika kartų lydėjo minios skandavimas, skirtas kiekvienam rinktinės nariui asmeniškai: „Tikslas, ryžtas ir galia, Rimantai, Mantai, Tomai, Martynai, Pauliau, Dariau, Simai, Jonai, Kšyštofai, Šarūnai, Marijonai, Robertai, mes – už Tave“, o pasirodžius Kęstučiui Kemzūrai, minia šaukė „…treneri, mes už Tave!“.

Įteikiant kamuolius krepšininkams plojimai bei šūksniai netilo ir TV3 naujojo sezono atidaryme Vilniuje, kur susirinkę svečiai, kaip ir visa Lietuva bei prie dar penkių Lietuvos arenų susirinkę sirgaliai, ceremoniją ekranuose stebėjo tiesiogiai iš Panevėžio teletilto pagalba.

Įteikti „Varom už Lietuvą“ tautos kamuolius į Panevėžį, galima sakyti, suvažiavo visa Lietuva. Tarp krepšininkų vienas po kito scenoje rikiavosi iškilūs visų dešimties Lietuvos didžiųjų miestų regionų atstovai: alytiškė krepšininkė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, iš Klaipėdos kilęs brolis Astijus, Telšių regioną atstovavęs istorikas Alfredas Bumblauskas, triatlonininkas iš Panevėžio Vidmantas Urbonas, marijampolietis operos solistas Edmundas Seilius, vilnietė balerina Eglė Špokaitė, uteniškė dviratininkė Simona Krupeckaitė, šachmatininkė iš Šiaulių Viktorija Čmilytė, iš Kauno kilęs architektas ir visuomenės veikėjas Algirdas Kaušpėdas, Tauragės regiono atstovas lakūnas Jurgis Kairys bei čempionato simbolis Amberis.

Garbė įteikti tautos kamuolį rinktinės kapitonui Robertui Javtokui teko prekybos tinklui „Iki“, tapusiam žygio „Varom už Lietuvą“ vedliu ir įkvėpėju.

„Labiausiai džiugu už visus mažuosius Lietuvos miestelius, apie kuriuos galbūt retai girdime per televiziją, tačiau ten žmonės, pamatę atvaromą kamuolį, metė ravėję daržus, grėbę šieną, melžę karves ir bėgo į kelią palydėti įžaidėjų, varyti už Lietuvą,“ nulipęs nuo scenos kalbėjo „Iki“ atstovas Arvydus Rimas.

Paskutiniai į sceną žengė „Varom už Lietuvą“ organizatorių komandos atstovai – žygio idėjos autorius Andrius Jakučionis bei žygio vadovas Raimundas Daubaras, kurie perdavė Lietuvos Prezidentės parašu papuoštą kamuolį treneriui Kęstučiui Kemzūrai.

Misija įvykdyta. Šis žygis buvo daugiau, nei kamuolio varymas. Tai buvo šansas tautai pakilti ir didžiuotis savo šalimi,“ – po ceremonijos sakė R. Daubaras. „Visos tautos vardu kamuoliai įteikti, tačiau dar svarbiau, kad mes, kaip šalis, galime pasijusti komanda, kurios dvasia gyvename ir gyvens mūsų vaikai,“ – pridūrė jis.

Iš viso „Varom už Lietuvą“ žygis nuo 2011 m. liepos 6-osios tęsėsi 54 dienas, kamuolį įžaidė 154 Lietuvos miestai ir miesteliai, o kamuolį nuo ryto iki vakaro, nuo miestelio iki miestelio, iš rankų į rankas šalies gyventojai varė daugiau nei 2,5 tūkst. kilometrų. „Varom už Lietuvą“ tapo pirmuoju pasaulyje tokio masto krepšinio kamuolio žygiu per šalį.

Aliaus Koroliovo nuotr.

Sportas , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra