Į ES karinę operaciją „Atalanta“ prie Somalio krantų išvyksta pirmieji Nacionalinės paramos elemento kariai

Autorius: Data: 2013-06-27 , 10:19 Spausdinti

Trečiadienį, 2013 m. birželio 26 d., Logistikos valdyboje į Europos Sąjungos karinę jūrų operaciją „Atalanta“ prie Somalio krantų išlydėti pirmieji Nacionalinės paramos elemento (NPE-A) kariai. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Jungtinio štabo operacijų valdybos viršininkas pulkininkas Egidijus Karvelis, Logistikos valdybos vadas pulkininkas Sigitas Mundris, išvykstančių karių vadai ir viršininkai.

NPE-A kariai bus dislokuoti Džibutyje (Rytų Afrika) ir tarnaus kartu su Europos Sąjungos misijos „Atalanta“ logistinių komponentu. Jų užduotis – organizuoti ir koordinuoti Autonominės laivų apsaugos grupės (ALAG) karių aprūpinimą, pirkti įvairias prekes ir paslaugas, pradedant nuo maisto, vandens ir baigiant apgyvendinimo suteikimu. Planuojama, kad kariai operacijoje dalyvaus iki šių metų pabaigos.

„Vykstame į misiją patys pirmieji, todėl neišvengiamai susidursime su patirties tokioje operacijoje stoka, kultūriniais skirtumais, galų gale kitokiomis nei įprasta klimato sąlygomis. Nepaisant to, vykstame su gera nuotaika, ne veltui misijai ruošėmės jau nuo kovo pradžios. Mes pasirengę padėti kolegoms iš ALAG“, – teigė NPE-A vadas kapitonas D. Dilys.

Iš viso NPE-A sudaro 18 karių, pirmieji du: kpt. D. Dilys ir kapitonas A. Savičius, išvyksta į misiją mėnesiu anksčiau nei jų kolegos. Jie turės pasiruošti ALAG karių ir krovinių priėmimui.

Lietuva operacijoje ATALANTA dalyvauja nuo 2011 m. pradžios, kai į operacinę vadavietę Nortvude (Jungtinė Karalystė) buvo paskirtas Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo karininkas; nuo šių metų rugpjūčio Lietuva taip pat skirs vieną karininką Nyderlandų vadovaujamame štabo laive.

Didžiausia ES karinė operacija ATALANTA pradėta 2008 m. pabaigoje reaguojant į ypač išaugusį piratavimų skaičių prie Somalio krantų. Operacijoje dalyvaujantys karo laivai Adeno įlankoje ir Somalio vandenyse eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus operacijos rajone, vykdo žvejybos monitoringą, kita. Šiuo metu operacijoje dalyvauja 23 ES ir 3 ES nepriklausančios valstybės narės, skiriančios iki 2 tūkst. karių.

ATALANTA – ne vienintelė ES operacija, kurioje dalyvauja Lietuvos kariai. Nuo šių metų pavasario Lietuvos kariniai instruktoriai dalyvauja ES mokymo misijoje Malyje (angl. EU Training Mission Mali), kur treniruoja Malio kariuomenės karius. ES vadovaujamos mokymo misijos Malyje tikslas – paruošti vietos pajėgas, kurios galėtų užtikrinti šalies teritorinį vientisumą ir atremti teroristinių grupuočių išpuolius šalies viduje.

Dalyvaudama ES vadovaujamose tarptautinėse operacijose ir misijose, Lietuva prisideda stiprinant ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką ir ES atsako į krizes pajėgumus. Šių metų balandžio 23 d. Seimas pratęsė mandatą Lietuvos dalyvavimui ES vadovaujamoje karinėje kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje „ATALANTA iki 2015 m. pabaigos, kasmet skiriant iki 30 karių ir civilių.

Daugiau apie operaciją ATALANTA (anglų klb.): http://eunavfor.eu/key-facts-and-figures

Parengė l.e. Logistikos valdybos Viešųjų ryšių karininko pareigas leitenantė Irina Černiauskienė.

Kapitono Vytauto Gylio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra