I. Degutienės kalba, pasakyta Valstybės gynėjams skirtos atminimo lentos atidengime prie Seimo

Autorius: Data: 2011-01-17 , 12:08 Spausdinti

Aukštieji Lietuvos Bažnyčių hierarchai, mieli Lietuvos žmonės, visi Lietuvos Laisvės gynėjai, susirinkusieji į šią aikštę!

„Kai visa tauta supranta, kad mirti už laisvę – garbė, o gyventi vergijoj – gėda, tokios tautos nepavergsite!“, – šiuos rašytojo Juozo Grušo žodžius 1991 metų sausio 13-ąją išgirdo visas pasaulis.

Beginklė mergina, jaunuolis su trispalve prieš tankus ir automatus prie televizijos bokšto. Visuotinis nuodėmių išrišimas tūkstančiams, jau žinantiems, kas įvyko šiąnakt, žinantiems, kas jų laukia iki išauštant, bet nesitraukiantiems nuo Seimo, apsiginklavusiems vien malda „Tėve mūsų“.

Tokia Lietuva buvo matoma svarbiausių pasaulio televizijų žiniose, pirmuose dienraščių puslapiuose.

Ši atminimo lenta skirta įamžinti šią nepakartojamą naktį, šią vieną aukščiausių tūkstantmetės Lietuvos istorijos natų, beginklių dvasios pergalę prieš galingiausią pasaulio imperiją.

Ji įamžins didvyriškumą tų, kurie prieš dvidešimt metų apgynė Tėvynę, tiesą ir laisvę.

„Amžinam gyvenimui ant Lietuvos patekėjo jos laisvės gynėjų širdys. Nemirtingumą ir šlovę Jiems suteikia Tėvynė“ Tegu šie iškilaus poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiai būna ir amžinas įpareigojimas mums ir ateinančioms kartoms elgtis taip pat drąsiai ir kilniai – kaip prieš 20 metų, 1991-ųjų sausio 13-ąją.

Nuotraukoje: Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė

Sausio 13-oji , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra