I. Degutienė sveikina Pasaulio kultūros dienos proga

Autorius: Data: 2013-04-15 , 11:13 Spausdinti

2013 m. balandžio 15-ąją visoje Lietuvoje vyksta Pasaulio kultūros dienos minėjimo renginiai. Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė susirinkusiuosius kvietė pakelti Taikos vėliavą prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, pasveikino šios dienos proga:

Mieli ir gerbiami iškilmių dalyviai, svečiai, ponios ir ponai,

Visame pasaulyje, didesniuose ir mažesniuose miestuose šiandien minima Pasaulio kultūros diena. Keliamos baltos taikos vėliavos, kurių fone puikuojasi trys purpuriniu žiedu apjuosti meno, mokslo ir religijos; tiesos, grožio ir teisingumo; praeities, dabarties ir ateities simboliai.

Nuo Franklino Ruzvelto įsipareigojimų 1935-aisiais, nuo Hagos konvencijos 1954-aisiais metais praėjo ne viena diena, tačiau anų dienų suvokimas, įsipareigojimai bei siekiai saugoti tai, ką geriausia sukūrė žmonija, lieka vienodai aktualūs.

Gyvename trapios taikos metu. Todėl „Taika per kultūrą“ yra ta galimybė, kuri kiekvieną dieną padeda ieškoti sprendimų, ne kariniais veiksmais, o siekiant susikalbėti, siekiant suprasti, siekiant pasitikėti kitais. Tai moralinė užduotis kiekvienam iš mūsų išgirsti, nelikti nuošaly, nebūti abejingais. Ir galiausiai visuomet prisiminti, kad be kultūros, mokslo, religijos neįmanoma jokia žmonijos evoliucija. Grožio ir gėrio, pažinimo ir išminties siekiai veda mus pirmyn.

Sveikindama visus čia susirinkusius, noriu tik priminti Vydūno žodžius: „Žmonės turi pasistengti įnešti į gyvenimą daugiau širdies ir sielos, daugiau žmoniškumo..”

tsajunga inform. ir nuotr.

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra