I. Degutienė siūlo iki kovo parengti naują parlamentarų veiklą reglamentuojantį įstatymo projektą

Autorius: Data: 2011-11-18 , 16:27 Spausdinti

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sakė nenuleidžianti rankų dėl parlamentarų veiklą reglamentuojančio įstatymo, kai Seimo nariai šią savaitę atmetė jų darbą kur kas griežčiau tvarkyti siūliusį projektą.

Seimo pirmininkė penktadienį, 2011 m. lapkričio 18 d., per Lietuvos radijo laidą „Akiračiai“ informavo, kad siūlys Seimo valdybai patvirtinti darbo grupę, kuri iki 2012 m. kovo 1 dienos parengtų naują įstatymo projekto variantą.

„Aš nenuleidžiu rankų, esu sudariusi darbo grupę, kurią kitą trečiadienį teiksiu valdybai, kad patvirtintų, ir grupė parengtų naują Seimo narių garantijų įstatymą, ir duodam jiems terminą iki kovo pirmos“, – sakė parlamento vadovė.

Seimas antradienį, lapkričio 15 d., po pateikimo atmetė grupės teisininkų parengtą Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektą, kuris siūlė kur kas griežčiau reglamentuoti tiek parlamentarų veiklai skiriamus finansus, tiek pačią veiklą.

Projektu siūlyta įtvirtinti fiksuotas Seimo narių atostogas, neleisti Seimo nariams patiems nuomotis automobilių – tam šiuo metu išleidžiama didžioji parlamentinei veiklai skiriamų pinigų dalis, taip pat nustatyti daugiau Seimo narių veiklą griežtinančių apribojimų.

Pirmuosiuose projekto straipsniuose įrašyta nuostata, kad dalyvavimas posėdžiuose yra Seimo nario konstitucinė pareiga, o sistemingas šios pareigos nevykdymas be pateisinamos priežasties yra pagrindas pradėti apkaltą. Darbo grupė tai pat siūlė už praleistus parlamento, komitetų ir kitus posėdžius nemokėti algos.

Projekte, be kita ko, buvo numatyta, kad Seimo nariai gali atostogauti ne daugiau kaip 45 kalendorines dienas per metus.

Daug griežčiau siūlyta reglamentuoti lėšų parlamentinei veiklai naudojimą. Projekte buvo numatyta, kad pinigus Seimo narys galėtų panaudoti tik tam tikroms reikmėms, kurioms bus nustatytas griežtas limitas – degalams, reprezentacijai, biuro nuomai.

Įstatymo projekte siūlyta grįžti prie senos tvarkos, kai parlamento kanceliarija visiems politikams nupirkdavo tarnybinius automobilius, o jų nuomotis, kaip iki šiol, nebūtų galima.

Visiems Seimo nariams, kurie neturi būsto Vilniuje,siūlyta centralizuotai nuomojamos privačios patalpos, numatant, kad už komunalines paslaugas turėtų susimokėti patys politikai ir jų šeimos nariai. Šiuo metu Seimo viešbutyje gyvenantys parlamentarai, Vilniuje neturintys gyvenamojo būsto, už komunalines paslaugas nemoka.

Seimo nariams, pagal atmestas pataisas, taip pat būtų buvę draudžiama skaityti paskaitas, dalyvauti komercinėse pramoginėse televizijos laidose, nesvarbu, ar jie gauna už tai atlyginimą, ar ne.

Be to, projektu siūlyta mažinti Seimo narių padėjėjų skaičių nuo trijų iki dviejų.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: I. Degutienė

Seimas , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra