I. Degutienė: nepurvinkime savo valstybės ir savęs nuolatiniu pesimizmu

Autorius: Data: 2012-01-13 , 14:45 Spausdinti

Minint Laisvės gynėjų dieną Seimo pirmininkė Irena Degutienė apgailestauja, kad iki šiol Lietuvoje tiek daug neteisingumo jausmo, kad vieno ar kelių asmenų privatus interesas dažnai užgožia viešuosius interesus, kad įvairiuose valdžios – ir ne tik valdžios – sluoksniuose gaji korupcija ir kyšininkavimas, šešėlinė ekonomika ir vengimas sąžiningai mokant mokesčius prisidėti prie bendros visų Lietuvos žmonių gerovės.

Penktadienį, 2012 m. sausio 13 d., kalbėdama iškilmingame Sausio 13-osios minėjime istorinėje Seimo Kovo 11-osios salėje I. Degutienė pakvietė visus laisvos valstybės piliečius į pagalbą kuriant teisingą Lietuvą.

„Visi privalome suprasti, kad nei Seimo Pirmininkė, nei kiti aukšti valstybės pareigūnai nėra pajėgūs vieni įveikti šių sunkių ydų. Todėl prašau, kviečiu Jus visus, laisvos Lietuvos piliečius, į pagalbą, nes tik kartu galime sukurti tikrai teisingą sąžiningą Lietuvą“, – sakė I. Degutienė.

Pasak jos, tik neduodami ir neimdami kyšių, tik nevykdydami neteisingo ar nedoro viršininko nurodymo, tik pranešdami apie tuos, kurie vagia valstybės, t. y., visų mūsų, turtą, ar patys juos stabdydami, tik sąžiningai mokėdami mokesčius, iš kurių mokamos pensijos mūsų tėvams, atlyginimai mokytojams, gydytojams, policininkams, išlaikomi vaikų darželiai, mokyklos, ligoninės, tik išmintingai ir atsakingai rinkdami savo atstovus į savivaldybių tarybas ar Seimą galėsime pakeisti esamą padėtį.

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad sunkumus ir neteisybę galime įveikti tik patys.

„Niekas to nepadarys už mus pačius – ir, ačiū Dievui: jau užteko tų pusantro šimto vergystės metų, kai mūsų gyvenimams vadovavo okupantai, kurių dvasinį ir materialųjį palikimą taip skaudžiai jaučiame ir po dvidešimt vienų atkurtos Nepriklausomybės metų. Atvirai ir kritiškai vertindami save turime nebijoti pripažinti – mūsų iškovota laisvė šiandien vis dažniau virsta neteisingai suvokta laisve: laisve nuo bet kokių asmeninių įsipareigojimų, laisve nuo moralės, tradicijų, nuo priesaikos Tėvynei, tautai ir savo artimiesiems. Laisve, kurioje vis mažiau vietos istorijai, už mus žuvusiems didvyriams, atsakomybei už visą mūsų istorinę bendruomenę: mirusiuosius, gyvuosius ir dar negimusius“, – sakė I. Degutienė.

Seimo pirmininkės nuomone, vis dažniau šiandien laisvė apsiriboja tik trimis žodžiais: aš, man ir mano.

„Manau, kad iš tokios neteisingos laisvės sampratos ir kyla mūsų neteisingumo jausmas, mūsų pesimizmas, nusivylimas pačiais savimi, savo valstybe. Ir esant tokiai padėčiai kaip niekada tinka prisiminti JAV prezidento Džono Kenedžio žodžius: „Neklausk, ką tau davė tavo šalis, klausk, ką tu jai davei pats“. Būtent šiuo šūkiu vadovaudamiesi mes atkūrėme Lietuvos Nepriklausomybę ir aukojomės Sausio 13-ąją. Kodėl dabar pamiršome šiuos esminius žodžius? Nors šiandien jiems įgyvendinti nereikia tokių žūtbūtinių pastangų, nereikia tokių aukų, o reikia tik sąžiningo gyvenimo – gerbiant save ir šalia esančius, Dievą ir Sausio 13-osios aukų atminimą“, – sakė I. Degutienė.

Seimo pirmininkė paragino nemenkinti jų šventos aukos vardan mūsų visų laisvės, vardan nepriklausomos Lietuvos

„Nepurvinkime savo valstybės, savo laisvės ir savęs nuolatiniu pesimizmu, su pasimėgavimu skleidžiamu netikėjimu ir nepasitikėjimu tiek savimi, tiek kitais. O jeigu vis dėlto norime iš pirmų lūpų išgirsti liudijimą, kas yra laisvė, kokia jos tikroji kaina ir kokia jos tikroji vertė, paklauskime apie tai mūsų svečio Sergejaus Kovaliovo. Šis brangus Lietuvos bičiulis buvo su mumis, kai kilome į tautinį atgimimą, kai atkūrėme Nepriklausomybę. Jis šiandien yra tarp mūsų ne tik kaip pirmasis Laisvės premijos laureatas, bet ir kaip gyvas laisvės siekio simbolis, gyvas sąžiningo gyvenimo pavyzdys. Mums didelis džiaugsmas ir didelė garbė turėti tokį bičiulį ir tokią dieną sulaukti tokio svečio“, – sakė I. Degutienė.

Šarūno Mažeikos nuotr.

Nuotraukose: Iškilmingo Laisvės gynėjų dienos minėjimo akimirkos

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/laisves-gynejo-sunus-praso-atsaukti-nobelio-taikos-premija-mgorbaciovui.d?id=54123067

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rsadauskas-kvietkevicius-tai-ka-sukurem-po-sausio-13-osios-pranoksta-daugeli-svajoniu.d?id=54109239

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kovotojui-uz-demokratija-skovaliovui-iteikta-laisves-premija.d?id=54130857

Sausio 13-oji , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra