I. Degutienė: Lietuvos ir Lenkijos santykiams reikia perkrovimo

Autorius: Data: 2012-04-20 , 16:37 Spausdinti

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės atstovai sako, kad Lietuvos ir Lenkijos parlamentų vadovai sutaria, jog dvišaliams santykiams būtinas perkrovimas.

Penktadienį, 2012 m. balandžio 20 d., Varšuvoje įvyko trumpas neformalus Lietuvos Seimo pirmininkės ir Lenkijos Senato maršalkos Bogdano Borusewicziaus pokalbis.

„Sutarta, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiams būtinas perkrovimas“, – penktadienį BNS sakė Seimo pirmininkės atstovas spaudai Juozas Ruzgys.

Anot jo, sutarta, kad ir I. Degutienė, ir B. Borusewiczius apgalvos, ką reikėtų daryti, kaip taisyti susidariusią padėtį, kad kaimynių santykiai vėl būtų bičiuliški.

Šia tema sutarta pasikalbėti per birželio pabaigoje Varšuvoje vyksiančią Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Parlamentinę Asamblėją.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė vykti į šią savaitę (2012 04 17) Varšuvoje vykusį Lenkijos ir Baltijos šalių viršūnių susitikimą.

Lietuvos pareigūnai teigia, kad Lenkija pagrasino peržiūrėti paramą NATO oro policijos misijai, jei į Varšuvos reikalavimus dėl tautinių mažumų nebus atsižvelgta.

Prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė sakė, jog šalies vadovė informuota apie „Lenkijos diplomatų pareiškimus Lietuvos diplomatams, jog jei nebus sprendžiamos tautinių mažumų problemos, Lenkija gali pergalvoti savo poziciją dėl oro policijos misijos“.

Latvijos ir Estijos prezidentai į susitikimą nuvyko. Po jo Lenkijos prezidentas Bronislovas Komorovskis pareiškė, kad Lenkija saugos Baltijos šalių oro erdvę.

I. Degutienė šią savaitę atsisakė komentuoti prezidentės D. Grybauskaitės sprendimą. „Visuomet laikiausi principo ir dabar galiu pakartoti – negaliu komentuoti prezidentės sprendimų, ji atsakinga už užsienio politiką kartu su Vyriausybe“, – Žinių radijui trečiadienį, balandžio 18 d., sakė parlamento vadovė.

Pastaruoju metu Lietuvos ir Lenkijos santykiai įtempti dėl skirtingai vertinamos tautinių mažumų padėties – vardų ir pavardžių, gatvių pavadinimų rašymo, švietimo.

R. Daukanto piešinys

www.delfi.lt

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra