I. Degutienė: „Seimas pasiryžęs intervencijai į kainų reguliavimą“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Seimo pozicijoje bei opozicijoje dirbantys parlamentarai gali ryžtis intervencijai reguliuojant kainas, prognozuoja Seimo vadovė Irena Degutienė.
 
Jos nuomone, prie šios iniciatyvos gali nesijungti tik liberalių pažiūrų politikai.
 
„Yra neatidėliotini klausimai, kuriuos turime šiandieną spręsti ir yra ateities veiksmai, kur turime didinti konkurenciją. Aš manau, kad pagal nuotaikas Seime, tiek iš valdančiosios daugumos, tiek iš opozicijos ryžtas yra. Vieninteliai, kurie ko gero nebalsuos, čia nebalsuos liberalių pažiūrų politikai“, – interviu Žinių radijui sakė I. Degutienė.
 
Jos teigimu, Seimas pasiruošęs svarstyti Kainų įstatymo pataisas, kuriomis būtų ribojami antkainiai tiek didmeninėje, tiek mažmeninėje prekyboje.
 
„Žinau, kad Seime yra registruotos tam tikros Kainų įstatymo papildymo pataisos, kurios siūlo įpareigoti įmones, prekiaujančias maisto produktais, neimti jokio kito mokesčio už pardavimus vietos rinkoje, išskyrus prekybinį antkainį, kuris didmeninėje prekyboje nebūtų didesnis nei 20 proc. iš gamintojo įsigyto produkto kainos, o mažmeninėje prekyboje – ne didesnis nei 25 proc. Bus šis klausimas greičiausiai įtrauktas į ketvirtadienio darbotvarkę“, – sakė Seimo pirmininkė.
 
I. Degutienė turi priekaištų ir Konkurencijos tarybai, iš kurios norėtų ne tik momentinio veiksmo, kai sulaukiama politikų raginimų, bet ir prevencinio darbo.
 
Konkurencijos taryba, pradėjusi tyrimą dėl galimo kartelio duonos ir pieno produktų rinkose, jau atliko patikrinimus didžiosiose duonos kepyklose, pieno perdirbimo įmonėse ir keturiuose didžiuosiuose prekybos tinkluose.
 
Anot tarybos, jos turimi duomenys pagrįstai leido įtarti, kad įmonės galimai pažeidė Konkurencijos įstatymą.
 
R. Neverbicko nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: I. Degutienė turi priekaištų ir Konkurencijos tarybai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra