Į bažnyčią atsigręžia ir jaunimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kauno arkikatedros bazilikos administratorius kunigas Evaldas Vitulskis mano, jog nebūtina aklai sekti vakariečių madomis, ir skatina išlaikyti tapatybę.
 
Metų pabaigoje daugelio kauniečių keliai veda į Senamiestį. Vieni eina pasigrožėti Kalėdų egle, dalyvauti švenčių renginiuose, kiti – Advento susikaupimo ieško Arkikatedroje bazilikoje.
 
Apie tai, kaip išskirtines katalikiškas šventes Kalėdas pasitinka svarbiausia miesto šventovė, kalbamės su Kauno arkikatedros bazilikos administratoriumi kunigu E. Vitulskiu.
 
Ar daug žmonių prieš šventes sulaukiate Arkikatedroje? Ar čia dažnai užsuka jaunimas?
 
Prieš šventes daug tikinčiųjų ateina atlikti išpažinties. Tarp jų yra nemažai ir jaunimo. Laikas eiti į klubus ir diskotekas, tačiau priimant svarbius gyvenimo sprendimus reikia susimąstyti, susikaupti. Tada jaunimas ir ateina į bažnyčią.
 
Džiugu, kad daug jaunimo noriai lankosi Parapijos namuose. Prieš šventes čia atidaryta ikimokyklinio amžiaus vaikų estampo technika atliktų darbų paroda „Šeimos angelas“.
 
Kokią prakartėlę pamatys kauniečiai ir miesto svečiai Arkikatedroje?
 
Mes eksperimentuojame. Šiemet prie šoninio altoriaus stovės originali prakartėlė, kurią mums padės įrengti kunigas iš Italijos. Nežinau, kaip mums pavyks, tačiau kasmet norime parodyti ką nors nauja. Esu matęs daug įvairių prakartėlių – intelektualių, aukšto techninio lygio su elektronine technika. Svarbiausia, kad prakartėlė trauktų žmones.
 
Prie Arkikatedros nuolat renkasi elgetos. Kokios nuostatos jų atžvilgiu?
 
Mes pažįstame beveik visus elgetautojus, kurie išmaldos prašo prie Arkikatedros. Tik keletas iš jų tikrai išmaldos prašo maistui, tačiau likusieji – alkoholiui. Aš sakau: bažnyčioje reikia melstis, o ne elgetauti, todėl bažnyčios viduje elgetų netoleruojame.
 
Pas mus Kalėdos tampa vis labiau komercinės, mažiau lieka vidinio šios šventės suvokimo aspekto. Kaip vertinate tokią padėtį?
 
Mes, lietuviai, labai stengiamės visose gyvenimo srityse neatsilikti nuo vakariečių. Dabar pas mus Kalėdoms pradedama ruoštis iškart po Vėlinių. O juk anksčiau lietuviai eglutę puošdavo Kūčių vakarą. Advento laikotarpį gyvendavome be jokių puošmenų. Gaila, kad prarandame tapatybę. Mažai patriotiškumo, meilės tėvynei, jos tradicijoms.
 
Jūs bendraujate su į bažnyčią ateinančiais žmonėmis. Kokiomis nuotaikomis gyvena mūsų tautiečiai?
 
Po skausmingų valdžios sprendimų apkarpyti pensijas ir kitas socialines išmokas žmonės jaučiasi prislėgti, pasigendu vilties ir šviesios nuotaikos. Pagyvenę žmonės skundžiasi, kad artėjančios šventės nebus džiaugsmingos, nemažai užsienyje gyvenančių jų vaikų ir artimųjų dėl ekonominių sunkumų šventėms nesugrįš pas tėvus.
 
Sunkmetis atsiliepia ir bažnyčiai – žmonės šiemet kukliau aukoja.
 
Ko norėtumėte palinkėti kauniečiams ir miesto svečiams, kurie ateis per šventes į Arkikatedrą baziliką?
 
Norėčiau, kad žmonės ateitų su džiaugsmu, su gera nuotaika, nepraradę vilties. Juk pats atėjimas į bažnyčią – viltingas džiaugsmo laukimas.
 
„Laikinoji sotinė“
 
www.lrytas.lt
 
M. Patašiaus nuotr.
 
Nuotraukoje: E. Vitulskis: „Norėčiau, kad žmonės ateitų su džiaugsmu, su gera nuotaika, nepraradę vilties“

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra