Į Aviacijos šventę atskrido „Lituanica“

Autorius: Data: 2013-07-24 , 10:51 Spausdinti

Sekmadienį, 2013 m. liepos 21 d., Sasnavos aerodrome šalia Marijampolės vyko Aviacijos šventė, skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms. Į šventę atvyko tūkstančiai žiūrovų iš įvairiausių kraštų.

Svarbiausias šventės akcentas buvo „Lituanicos“ atskridimas. Lėktuvas, sukurtas pagal tikrąjį istorinės „Lituanicos“ modelį, žiūrovų abejingų nepaliko.

S. Dariaus ir S. Girėno legendinio lėktuvo „Lituanica“ kopija buvo sukurta 1983 metais kuriant filmą apie Atlantą perskridusius lakūnus „Skrydis per Atlantą“. „Lituanicos“ kopija sukurta rusiško lėktuvo JAK-12M pagrindu.

Vėliau „Lituanica“ dalyvavo keliose aviacijos šventėse, po to buvo saugoma Kauno aviacijos muziejuje. Šis muziejinis eksponatas Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 80-ųjų metinių proga į orą pakilo po 10 metų pertraukos.

Į Sasnavos aerodromą „Lituanicos“ kopija atskrido iš Kauno, kur dieną anksčiau taip pat vyko didžiulė aviacijos šventė, skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžiui per Atlantą pagerbti. Ji apsuko keletą ratų virš S. Dariaus gimtinės ir nusileido Sasnavos aerodrome. „Lituanicą“ pilotavo jos gamintojas Vladas Kensgaila ir Sigitas Noreika.

Žmonės apžiūrinėjo lėktuvą, fotografavosi prie jo, ant rankų kėlė vaikus, kad šie galėtų pamatyti, kaip atrodė legendinių pilotų kabina.

„Lituanica“ skrenda 120-130 km/val. greičiu, per valandą skrydžio sunaudoja apie 25-30 litrų aviacinio kuro.

S. Darius ir S. Girėnas 1933 metų liepos 15 dieną išskrido iš Niujorko į Kauną. Jų skrydis nutrūko po 37 valandų 11 minučių Soldino miške. Lakūnai nenusileidę nuskrido 6 tūkst. 411 kilometrų. Tai buvo antrasis tuo metu skrydžio be nusileidimo rezultatas pasaulyje.

Šių metų Aviacijos šventėje, kuri vyko Sasnavos aerodrome, pasirodė VSAT sraigtasparniai, malūnsparniai, sklandytuvai, savadarbiai lėktuvai, senoviniai orlaiviai, parasparniai, aukštojo pilotažo meistrai, parašiutininkai, kaskadininkai, aviamodeliuotojai.

sb, punskas.pl

Vaizdo medžiaga: http://punskas.pl/aviacijos-svente-2/

www.punskas.lt

Nuotraukoje: V. Kensgailos „Lituanicos“ kopija Lietuvos Aviacijos Muziejuje

Aviacija , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra