Į atmintinų dienų sąrašą siūloma įtraukti Pasaulio lietuvių vienybės dieną

Autorius: Data: 2012-08-28 , 14:55 Spausdinti

Į atmintinų dienų sąrašą įtraukti liepos 17–ąją dienąPasaulio lietuvių vienybės dieną.

Tokį Atmintinų dienų įstatymo papildymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys, Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

Įtraukti liepos 17–ąją į atmintinų dienų sąrašą jis siūlo atsižvelgiant į „Globalios Lietuvos“ programos, patvirtintos Lietuvos Vyriausybės 2011 m. kovo 30 d. nutarimu, nuostatas, kuriomis siekiama stiprinti užsienio lietuvių ryšius su Lietuva, bei 80-ąsias Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūties metines, kurios bus minimos 2013 metais.

Liepos 17–oji – lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno žūties diena. „Šis skrydis tapo nemirtingu žygdarbiu, nutiesusiu tarp išeivijos ir Lietuvos vienybės pasiaukojimo tiltą. Lakūnų žygdarbis – tai lietuvių idealizmo ir aukojimosi tautai simbolis. 1932 m. vasario 7 d. Kaune įkurtos Draugijos užsienio lietuviams remti iniciatyva, pasiūlius Lietuvos generaliniam konsului Niujorke Povilui Žadeikiui, liepos 17–oji – didvyrių žuvimo diena – pasirinkta kaip Amerikos, o vėliau ir viso pasaulio lietuvių vienybės minėjimo data. Tą dieną lietuviai buvo kviečiami pamiršti politinius ginčus, visus asmeninius ar visuomeninius pažiūrų skirtumus, visus pykčius ir asmenines ambicijas, pajusti dvasinį ryšį su visa tauta, išsibarsčiusia po pasaulio žemynus“, – pastebi A. Ažubalis.

2013 m. bus minimos 80-osios S. Dariaus ir S. Girėno žūties metinės. „Ši diena mūsų tautoje įgavo simbolinę prasmę – ji sujungia visame pasaulyje gyvenančius lietuvius ir yra tikslinga ją įtraukti į atmintinų dienų sąrašą“, – mano A. Ažubalis.

Skaičiuojama, kad už Lietuvos ribų gyvena apie 1,3 mln. lietuvių kilmės ir iš Lietuvos kilusių asmenų, iš jų apie 300 tūkst. – Lietuvos Respublikos piliečiai.

www.balsas.lt

Pasaulis , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra