Į Afganistaną vaikams keliaus daugiau nei 2 tūkst. Lietuvos žmonių numegztų kojinių

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vaizdo medžiaga
 
2010 m. spalio 6 d. 10 val. Krašto apsaugos ministerijoje Vilniuje vyko padėkos renginys akcijos „Geros širdys – šiltos kojos“, kurio metu Afganistano Goro provincijos vaikams daugiau nei 2 tūkstančius šiltų kojinių numezgusiems Lietuvos žmonėms dėkojo akcijos rengėjai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu suformuotos Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-12) ir VšĮ „Savanorių centras“ atstovai.
 
Ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Užsienio reikalų ministerijos viceministras Evaldas Ignatavičius, PAG-12 vadas pulkininkas leitenantas Remigijus Baltrėnas, VšĮ „Savanorių centras“ direktorė Nijolė Giedraitienė, į misiją Afganistane išvyksiantys kariai, akcijos dalyviai ir rėmėjai.
 
„Lietuvos žmonių palaikymas ir numegztos kojinės Afganistano vaikams yra labai gražus poelgis – net mažais darbais galime prisidėti prie jų pačių gerumo skatinimo“, – kalbėjo R. Juknevičienė, prisidėjusi prie akcijos pačios numegztomis dvejomis poromis kojinių.
 
Nuo birželio iki spalio mėnesio vykdyta akcija susilaukė didelio Lietuvos žmonių susidomėjimo ir palaikymo – Goro provincijos vaikams Lietuvos žmonės numezgė ir padovanojo daugiau nei 2 tūkst. porų kojinių.
 
„Ši akcija, dėka didelio žmonių noro ir iniciatyvos, tampa gražia tradicija – akciją nuspręsta tęsti toliau“, – džiaugėsi viena iš akcijos organizatorių, VšĮ „Savanorių centras“ direktorė N. Giedraitienė.
 
Į akciją aktyviai įsitraukė Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija, Panevėžio moterų pataisos namai, misijai Afganistane besirengiantys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai ir jų artimieji, taip pat pavieniai geros širdies žmonės. Paramos akciją siūlais parėmė mezgimo ir siūlų įmonės.
 
Kojines į Afganistano Goro provinciją nugabens lapkritį į misiją išvykstantys PAG-12 kariai.
 
Goras – viena iš 34 Afganistano provincijų. Įsikūręs centrinės Afganistano dalies Šiaurės-Vakaruose. Provincijos sostinė – Čagčaranas.
 
Goras – skurdžiausia ir labiausiai atsilikusi šalies provincija, nuvarginta ne tik ilgamečių karų ir stichinių nelaimių, bet ir vis dar nesibaigiančių ginkluotų konfliktų tarp vietinių genčių.
 
Labiausiai pažeidžiama ir neapsaugota visuomenės grupė Afganistane – moterys ir vaikai.
 
Žiemos (lapkričio-kovo mėnesiais) Afganistane itin atšiaurios ir sniegingos. Iš misijų Gore grįžę Lietuvos kariai pasakojo, jog dėl skurdo dažna šeima neišgali pasirūpinti šiltais drabužiais ir vaikų apavų. Vaikai, kuriems buvo amputuotos nušalusios galūnės, šiandien Afganistane nesuskaičiuojami. Šalyje jaučiama milžiniška humanitarinės ir socialinės pagalbos stoka.
 
Panašios labdaros akcijos, skirtos Goro vaikams, kartu su Lietuvos kariais organizuojamos ne pirmą kartą. Praėjusią žiemą Goro provincijos vaikučius pradžiugino žieminės kepurės ir VšĮ „Savanorių centro" nupirkti žieminiai batai, kuriuos į Gorą nugabeno ir vaikams išdalijo PAG dešimtoji Lietuvos karių pamaina.
 
Lapkritį į Afganistaną išvykstanti PAG-12 suformuota daugiausia iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių. Be Lietuvos karių, PAG tarnauja ir dirba kariai ir civiliai iš Japonijos, Danijos, Ukrainos, JAV, Gruzijos. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.
 
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: į VšĮ „Savanorių centrą“ (Vilniuje) tel. 8-655 55 322 arba el. paštu jurgita@savanoris.lt arba į Algirdo bataliono Viešųjų ryšių skyriaus specialistą vyresnįjį seržantą Nerijų Vitą (Rukla) tel. 8-657 71761, el. p. nerijus.vitas@mil.lt
 
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuoraukose: Akcijos „Geros širdys – šiltos kojos“ baigimo ceremonijos akimirkos

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra