Henriko Kebeikio ikonografijos paroda „Lietuviai žiūri į dangų“

Autorius: Data: 2017-04-13, 09:45 Spausdinti

Henriko Kebeikio ikonografijos paroda „Lietuviai žiūri į dangų“

www.voruta.lt

Minint Tarptautinę aviacijos ir kosmonautikos dieną, Vilniaus centriniame pašte pristatoma šalyje žinomo kolekcininko ir filatelisto Henriko Kebeikio ikonografijos paroda „Lietuviai žiūri į dangų“. 

„Visais laikais Lietuva ir lietuviai aktyviai dalyvavo įvairiose kosminėse programose, kurių pasiekimai ir laimėjimai buvo įamžinti pašto ženkluose ir suvenyriniuose vokuose, specialiuose spauduose. Šia paroda siekiau parodyti, kad mūsų tautiečiai nuo seniausių laiškų žvalgėsi į dangų, visuomet buvo priekinėse kosmosą tyrinėjančiųjų gretose ir stengėsi kuo aukščiau pakilti į neaprėpiamas dangaus platybes“, – sako filatelistas Henrikas Kebeikis.

Jis pašto ženklus ir vokus, kuriuose įamžinti Visatos tyrinėjimai, kolekcionuoja nuo jaunystės. Filatelistas H. Kebeikis pripažįsta, kad šį pomėgį paskatino legendinio SSRS kosmonauto Jurijaus Gagarino skrydis į kosmosą. Šiam istoriniam įvykiui pažymėti balandžio 12-oji yra minima kaip Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena.

Filatelisto H. Kebeikio pristatomoje „į dangų žvelgusių lietuvių“ galerijoje – LDK bajoras, artilerijos inžinierius ir raketų išradėjas Kazimieras Simonavičius, aviacijos Lietuvoje pradininkas Aleksandras Emanuelis Jonas Griškevičius, lėktuvų konstruktorius lakūnas Antanas Gustaitis, sklandytojas Bronius Oškinis bei Aleksejus Kuraitis-Jelisejevas, Rimantas Antanas Stankevičius, Karolis Josephas Bobko ir kiti lietuvių kilmės mokslininkai ir inžinieriai, kurie buvo ar yra įtraukti į NASA ir kitas kosmoso misijas.

„Rinkdamas eksponatus turėjau galimybę asmeniškai susipažinti su lietuvių kilmės kosmonautu, tris kartus į kosmosą kilusiu A. Kuraičiu bei JAV astronautu K. Bobko, kuris vis dar tebedirba kosmoso tyrimų srityje. Man itin brangūs lakūno bandytojo R. A. Stankevičiaus rašyti laiškai“, – pasakojo H. Kebeikis.

Ikonografijos parodoje „Lietuviai žiūri į dangų“ eksponuojami pašto ženklai, vokai ir atvirlaiškiai, atkeliavę iš viso pasaulio. Visus filatelinius gaminius sieja bendra kosmonautikos tematika. Taip pat eksponuojamos nuotraukos, kuriuose įamžintos filatelisto H. Kebeikio susitikimų su kosmonautais akimirkos.

Henrikas Adolfas Kebeikis (g. 1939) – buvęs kelių statybos inžinierius, aktyvus visuomenininkas. Kolekcionuoti pašto ženklus ir atvirlaiškius pradėjo studijų metais. Jį domina dvi temos: žmogaus skrydžiai į kosmosą ir pasaulio bei Lietuvos tiltai pašto ženkluose ir atvirukuose. Tarptautinėse filatelijos parodose H. Kebeikis iš viso yra pelnęs per 90 apdovanojimų – nuo bronzos iki aukso medalių.

Parodos , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra