H. Clinton: Jūsų energetinė nepriklausomybė – labai svarbi tikrajai Lietuvos nepriklausomybei

Autorius: Data: 2011-07-01, 16:33 Spausdinti

2011 m. liepos 1 d. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Vyriausybėje priėmė JAV valstybės sekretorę Hillary Clinton (Hilari Klinton).

Šilto ir nuoširdaus pokalbio metu buvo kalbėta apie Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę, bendradarbiavimo plėtrą NATO srityje, smulkiai aptarti energetiniai projektai ir energetinio saugumo klausimai.

Premjeras A. Kubilius pabrėžė, kad Lietuvai yra labai svarbi strateginė partnerystė su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Į tai garbi viešnia atsakė, kad Lietuvos ir JAV strateginė partnerystė yra abiems pusėms naudinga ir tvirta.

Pokalbio metu buvo detaliai aptarti svarbiausi Lietuvos energetinio saugumo klausimai bei naujos galimybės plėtoti švarius, saugius ir tvarius energijos šaltinius, įskaitant atominę energetiką, vietinius skalūninės kilmės naftos ir dujų telkinius, suskystintas gamtines dujas, atsinaujinančius energijos šaltinius. JAV Valstybės sekretorė pažymėjo, kad JAV stipriai palaiko Lietuvos kelių pagrindinių energetikos išteklių diversifikavimo ir energetikos rinkos liberalizavimo iniciatyvas, tokias kaip regioninės atominės elektrinės, suskystintų gamtinių dujų tiekimo naujų galimybių ir elektros jungčių Baltijos regione statybų iniciatyvas ir kad Lietuva išsiveržė į lyderių gretas įgyvendindama Europos Sąjungos trečiąjį energetikos paketą.

JAV puikiai supranta, kad energetinė jūsų nepriklausomybė yra labai svarbi tikrajai Lietuvos nepriklausomybei“, – pažymėjo JAV Valstybės sekretorė H. Clinton.

Po susitikimo buvo paskelbtas JAV ir Lietuvos bendras pareiškimas dėl bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje.

Be to, viešnia labai gerai įvertino Lietuvos vykdomus atkuriamuosius darbus Goro provincijoje ir mūsų karių misiją Afganistane, aptarė demokratijos plėtrą regione, įskaitant ir Baltarusiją, asmeniškai padėkojo Premjerui A. Kubiliui už jo lyderystę žydų paveldo klausimuose.

Kalbant apie NATO bendradarbiavimo plėtrą ir jo reikšmę, Premjeras A. Kubilius sakė, kad Lietuva gerai supranta, kad mūsų šalies saugumas priklauso nuo globalaus saugumo visame pasaulyje, o Lietuvos narystė NATO išlieka istoriniu pasiekimu ir didžiausia mūsų saugumo garantija.

Spaudos tarnyba

Nuotraukoje: H. Clinton

Vyriausybė , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra