Gyvoji jungtis su Viešpaties kančia

Autorius: Data: 2012-09-11 , 08:57 Spausdinti

Vlada ČIRVINSKIENĖ, LKMS valdybos narė, Pasvalio Katalikių Moterų draugijos pirmininkės pavaduotoja, Pasvalys

Saulėtą rugsėjo (2011 09 18)* sekmadienį visus norinčius susipažinti, prisijungti prie Gyvojo Rožinio ir pabūti gyvoje jungtyje su Dievu Saločių bei Smilgių parapijos klebonas Eimantas Novikas, šios parapijos ir Pasvalio dekanato Gyvasis Rožinis pakvietė atvykti į Šv. Kryžiaus išaukštinimo titulinius atlaidus Smilgių Nukryžiuotojo Jėzaus parapijoje.

Šventiškai pasipuošę, su dvasine nuotaika ir įrištais į baltas drobules pačiais skaniausiais lauknešėliais beveik iš visų Pasvalio dekanato parapijų autobusu bei savo transportu išriedėjome keliais keleliais į atlaidus. Kelionės palydovė buvo nuoširdi malda bei rudenėjanti gamta. Nepastebėjome, kaip pasukome keliu į Smilgius. Pro šimtamečių medžių šakas išnyro baltutėlis bažnyčios bokštas. Mus pasitiko nepaprasta Smilgių parapijos tikinčiųjų ramybė kartu su neapsakoma meile ir iškilmingumu. Tai liudijo švara, tvarka ir žolynais bei rudeniškomis gėlėmis papuošti kryžiai šventoriuje, bažnyčios vidus, net ir takelis, vedantis į bažnyčią, švietė įvairiaspalviais žiedais. Ne vienas atvykęs galėjo tik pasvarstyti, kiek daug meilės buvo įdėta paties klebono bei parapijiečių ruošiantis atlaidų iškilmėms.

Į šventiškai išpuoštą bažnyčią susirinko daug maldininkų iš Smilgių parapijos, Pasvalio bei Biržų dekanatų.

Atlaidų šventimas prasidėjo Rožinio malda, kurią vedė Pasvalio dekanato Skrebotiškio parapijos Gyvojo rožinio maldininkės.

Šv. Mišias aukojo Panevėžio vyskupijos kurijos kancleris kunigas Romualdas Zdanys. Jų metu visi meldėsi už Smilgių parapiją bei Gyvąjį Rožinį.

Pamokslo metu kunigas visus susirinkusius kvietė nuoširdžiai tikėti, kad Kristaus kančioje surastume savo ir kitų kančios, meilės bei pasiaukojimo prasmę. Kalbėjo, kad kančia mus paskatina rimčiau žvelgti į gyvenimą bei duoda išminties gyvenimo vertybėms pasverti. Daug kentėjęs žmogus geriau supranta kitų skausmą ir atranda savyje noro bei jėgų kitiems kuo galėdamas padėti.

Po Mišių klebonas Eimantas bei Smilgių parapijos maldininkai visus pakvietė į Kryžiaus kelią po Smilgių kaimą pagerbiant kryžius, giedant giesmes, meldžiantis Dievo gailestingumo vainikėlį, apmąstant Kryžiaus slėpinius Dievo gailestingumo šviesoje.

Eidami kryžiaus keliu pasijutome neįprastai, mus pasitiko gražios kaimo sodybos ir netradiciniai kryžiai, kuriuos dauguma pamatė pirmą kartą. Tai su dideliu pasiaukojimu bei tikėjimu sudėlioti kryžiai iš akmenukų, rudens gėrybių bei pačių gražiausių žolynų ir gėlių. Jie mus dar daugiau paskatino pamilti kenčiantį Išganytoją, mokytis iš Jo kantrumo, aukos ir meilės dvasios. Kryžiaus kelias baigėsi iškilmingu kryžiaus relikvijos pagerbimu bažnyčioje.

Po to bažnyčioje prasidėjo konferencija „Žodis apie kryžių“, kurią vedė klebonas Eimantas Novikas. Jis pakvietė pasidalinti mintimis apie tai, kas yra Kristaus kančia. Kalbėjo, kad Kryžiaus išaukštinimo šventimas mums vis primena, jog esame atpirkti ir kad mums buvo atleista dėl Kristaus kančios. Įprasminta kančia turi didžiulę vertę. Turėtume dažnai paklausti savęs, ar mokame kentėti. Juk tiek daug išgirstame priekaištų Dangui, kad Dievas mus apleido leisdamas kentėti. Kartais primirštame Kristaus žodžius: ,,Kas neima savo kryžiaus ir neseka paskui mane – nevertas manęs“ (Mt 10,38). Ant kryžiaus nėra keršto, tik gailestingumas. Kryžius be Jėzaus yra bevertis, bet jame sutikus Jėzų, jis tampa palaiminimu. Kryžiai labai panašūs į žmones. Jie, kaip ir žmonės, turi savo istorijas. Klebonas Eimantas pratęsdamas konferenciją pristatė parodas šia tema. Pirmiausia buvo pristatyta Pačeraukštės mokinių parengta paroda „Istorijos centre – kryžiaus ženklas“ (vadovė tikybos mokytoja Rimantė Solovjovienė). Joje buvo galima susipažinti su mokinių piešiniais, rašiniais bei darbeliais iš medžio.

Paskiau visi buvo pakviesti pasidalinti istorijomis apie savo nuotraukas, kurios buvo sukabintos ant didelio, specialiai šiai progai pagaminto ir papuošto kryžiaus bažnyčioje. Čia buvo galima pamatyti nuotraukų iš Smilgių parapijos bei Pasvalio dekanato parapijų. Pasvalio parapijos Gyvojo Rožinio maldininkė ponia Stanislava papasakojo savo kryžiaus, keliavusio per Lietuvą bei kitas šalis į Medžiugorijos kalną, istoriją. Jis aplankė ir Saločių bei Smilgių parapijas. Vienas smilgietis, išvydęs šį kryžių, nusiėmė kepurę, atsiklaupė ir pravirko.

Pasvalietės maldininkės pristatė kryžių kankiniui kunigui Alfonsui Lipniūnui, kuris yra pastatytas jo gimtajame Talkonių kaime. Jos kalbėjo apie tai, kad Pasvalio katalikės moterys, organizuodamos dvasines-kraštotyrines konferencijas „ant ratų“, pagerbdamos kunigų šviesuolių atminimą, keliauja jų takais takeliais bei plačiau susipažįsta su jų gyvenimu, veikla.

Savo kryžių nuotraukas pristatė ir jų istorijas papasakojo maldininkės iš Skrebotiškio parapijos. Ponia Albina Pribušauskaitė atvežė Tėvo Stanislovo Paberžės klebonijoje buvusių kryžių nuotraukas, p. Veronika bei p. Aldona papasakojo apieTetirvinų kaimo kryžius.

Pasvaliečių kaimo kryžių nuotraukų istorijas pasakojo maldininkės p. Valerija ir p. Marija. Saločių kryžių nuotraukų istorijas atskleidė pats klebonas Eimantas. Daugiausia dėmesio skyrė kryžiui – kankiniui, kuris net kelis kartus kentėjo nuo piktadarių rankų. Šis kryžius buvo daužomas, niekinamas, net įmestas į upę, o tikintieji vis jį gelbėdavo bei atstatydavo. Dabar jis stovi bažnyčios šventoriuje.

Po konferencijos maldininkai nesiskirstė, įdėmiai susipažinę su parodų eksponatais, toliau pasakojo kryžių nuotraukų istorijas, bendravo arba net pabuvo tyloje su Dievu. Atlaidų iškilmės bei dvasinis susibūrimas baigėsi agape bei nuoširdžiu pabendravimu šventoriuje. Visus linksmino Smilgių bendruomenės muzikantai. Šis dvasinis susibūrimas bei Šv. Kryžiaus išaukštinimo titulinių atlaidų iškilmės paliko gilų dvasinį įspūdį.

Neklysime manydami, kad tikėjimas ir Kristaus kančios apmąstymas bendrystėje tikrai gali suteikti daug stiprybės aukojant savo maldas, vargus, skausmus bei džiaugsmus Viešpačiui.

Nuoširdus ačiū už šią Dievo dovaną klebonui Eimantui Novikui, Smilgių parapijos Gyvojo Rožinio maldininkams ir maldininkėms bei Smilgių parapijos bendruomenei.

* Šv. Kryžiaus išaukštinimo tituliniai atlaidai. Geroji naujiena. 2011 m. rugsėjo 18 d.

Nuotraukose:

1. Pačeraukštės mokinių paroda „Istorijos centre – kryžiaus ženklas“ (vadovė tikybos mokytoja Rimantė Solovjienė)

2. Šv. Mišias aukoja Panevėžio vyskupijos kancleris kun. R. Zdanys

3. Konferenciją „Žodis apie kryžius“ veda Smilgių parapijos (Biržų d.) klebonas E. Novikas. Savo kryžiaus nuotraukos istoriją pasakoja Skrebotiškio parapijos (Pasvalio d.) maldininkė A. Pribušauskaitė

4. Kryžiaus kelias po Smilgių kaimą

Religija , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra