Gydyti padės ir Kurtuvėnų žirgai

Autorius: Data: 2013-09-27 , 13:48 Spausdinti

Šiaulių rajono Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos pastatų komplekse atidarytas Šiaulių universiteto Hipoterapijos centras. Hipoterapija – tai gydymas, kuriame dalyvauja ir žirgai. Tokių centrų šalyje iki šiol dar nebuvo. Terapijos metu žirgas, jo judesiai, žmogui atveria naujų judėjimo ir suvokimo galimybių.

Atidarant centrą, hipoterapiją pristačiusios Jurgitos Rutkienės, Vilniaus universiteto kineziterapijos studijų programos magistrantės, teigimu, šios terapijos metu žirgas, jo judesiai, žmogui atveria naujų judėjimo ir suvokimo galimybių. Žirgas suteikia žmogaus eisenos įspūdį. Žirgo žinginės judesiai panašūs į žmogaus ėjimą – yra tokie pat, kaip sveiko einančio žmogaus. Jie persiduoda raitelio kojoms, liemeniui, dubeniui, pečiams, rankoms. Hipoterapija siekiama pagerinti paciento laikyseną, pusiausvyrą ir kitas kūno funkcijas. Šių užsiėmimų metu nėra atliekami aktyvūs pratimai. Gydomasis ėjimas sėkmingai taikomas pacientams po įvairių galvos ir stuburo smegenų ligų bei traumų, esant psichikos sutrikimams, bendravimo problemų turintiems vaikams.

Kurtuvėnų regioninio parko direktorius Rimvydas Tamulaitis sako, kad, bendradarbiaujant su Šaukėnų psichiatrijos ligonine, įsitikinta, jog hipoterapija labai reikalinga žmonėms. Hipoterapija parke taps vis profesionalesnė, įsitikinęs direktorius.

J. Rutkienė prisipažino, kad iš pradžių labai bijojusi Šaukėnų psichiatrijos ligoninės pacientų – baiminosi, kad nepakaks žinių, kad ligoniui negalės nieko gero duoti. Tačiau kai depresija serganti moteris, kuriai gyvenimas tapęs nebemielas, nulipusi nuo žirgo pasidžiaugia, kad jis jai palaižė ranką, pajunti, kad moteriai ir tai labai svarbu. Net ir paprastas buvimas šalia žirgo sukelia daug gerų emocijų.

Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto dekanės Ingridos Baranauskienės nuomone, Hipoterapijos centras bus naudingas darbui su žmonėmis, turinčiais psichinių, su vaikais – elgesio ir emocijų sutrikimų, nes jie – labai aktuali problema.

Seimo narė Rima Baškienė užsiminė, kad į šį centrą „turėtų ateiti ir Seimo nariai, nes elgesio sutrikimų iš tikro gausu“.

Universiteto laikinasis rektorius Donatas Jurgaitis įsitikinęs, kad centras, kurio steigėjai yra Kurtuvėnų regioninis parkas ir universitetas, bus naudingas studentams, dėstytojams bei visiems kitiems.

Daiva Mockevičienė, universiteto Sveikatos studijų katedros vedėja, teigė, jog centre bus galima organizuoti mokslo tiriamąją veiklą, studentų praktikas. Jau 2013 m. spalio 4-ąją atvyksta studentai iš Klaipėdos. Jie susipažins su hipoterapijos metodu. Bus surengti teorijos ir praktikos užsiėmimai.

Šiaulių rajono meras Algimantas Gaubas pasidžiaugė, kad Hipoterapijos centras įkurtas rajono teritorijoje, ir linkėjo nuveikti daug darbų.

Regioninio parko žirgyno manieže parodyta hipoterapijos programa.

Kurtuvėnų regioninio parko direktorius R. Tamulaitis susirinkusiesiems papasakojo, kad 1997 metais įsisteigus direkcijai, buvusiame dvare buvo daug apleistų pastatų. Juos norėta panaudoti. Į Šiaulių miesto savivaldybę atvykusioje delegacijoje iš Švedijos buvo moteris, savo žirgyne plėtojanti hipoterapiją. Kurtuvėniškiai nusprendė, kad ją galima pritaikyti ir šiame krašte.

Pradėjus propaguoti šį gydymo metodą, dažniausiai atvažiuodavo mamos, norinčios padėti savo vaikams. Imta reikalauti, kad jie ateitų rekomenduojami gydytojų. Hipoterapija susidomėjo Šiaulių universiteto studentai. Laipsniškai veikla įgijo mokslinį pagrindą.

Dabar Kurtuvėnų regioninio parko direkcija ir Šiaulių universitetas yra pasirašę jungtinės veiklos sutartį. Patvirtinti universiteto hipoterapijos centro nuostatai. Naujasis darinys pradeda savo veiklą.

Parengta pagal „Šiaulių kraštas“, Algimanto Briko str.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra