Grupės Seimo narių pranešimas: parlamentarai paprašė oficialiai kreiptis į Lenkijos Senato Pirmininką B. Borusevičių

Autorius: Data: 2014-07-18 , 11:13 Spausdinti

2014 m. liepos 11 d. pranešimas VIR

Grupė Seimo narių liepos 11 d. kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę D. Grybauskaitę, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę L. Graužinienę ir Lietuvos Respublikos Ministrą pirmininką A. Butkevičių ir paprašė oficialiai kreiptis į Lenkijos Senato Pirmininką B. Borusevičių (Bogdan Borusewicz) ir viešai patvirtinti arba paneigti savo spekuliacijas dėl Lenkijos kaip NATO narės įsipareigojimų Lietuvai vykdymo, kurios paties B. Borusevičiaus yra siejamos su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos keliamų dvikalbystės reikalavimų vykdymu Lietuvoje. 

Naujienų agentūra BNS ir dauguma didžiųjų Lietuvos žiniasklaidos kanalų išplatino žinią, kad Lenkijos Senato Pirmininkas Bogdanas Borusevičius užsienio žurnalistams duotame interviu kritikavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderį Valdemarą Tomaševskį dėl Rusijos agresijos Ukrainoje šalininkų nešiojamos Georgijaus juostelės segėjimo, patikino tęsiantis Lenkijos vykdomą „labai didelį spaudimą Lietuvai“ bei kaltino Lietuvos Respublikos pirmąjį ir dabartinį valstybės vadovus dėl įtampos dvišaliuose santykiuose. Taip pat B. Borusevičius pareiškė, kad „iškilus kokiai nors grėsmei, tegul Lietuvą gina švedai, mes visiškai nesiveršime [to daryti]. Pažiūrėsim, ar apgins“. Minėta citata prieinama daugelyje internetinių šaltinių, pavyzdžiui, „Lietuvos žiniose“ (http://lzinios.lt/lzinios/182962).

Pareiškimas, kad Lenkija nesiverš ginti Lietuvos ir pažiūrės, ar ją apgins kiti sąjungininkai, yra absoliučiai nesuderinamas su Lenkijos įsipareigojimais NATO, tarp kurių vienas pagrindinių yra ginti NATO šalis nares ginkluotos agresijos prieš jas atveju. Tuo tarpu vienas Lenkijos valstybės vadovų viešai reiškia abejonę dėl šių įsipareigojimų vykdymo. Toks pasisakymas, jei iš tiesų buvo ir nėra iškreiptas žiniasklaidos priemonių, traktuotinas kaip tiesioginis šantažas Lietuvai, paneigiant tarptautinius įsipareigojimus ir tuo reikšmingai prisidedant prie dvišalių santykių blogėjimo.

Seimo nariai: Rima Baškienė, Stasys Brundza, Vida Marija Čigriejienė, Arimantas Dumčius, Povilas Gylys, Petras Gražulis, Sergejus Jovaiša, Vytautas Juozapaitis, Rytas Kupčinskas, Kazimieras Kuzminskas, Algirdas Vaclovas Patackas, Paulius Saudargas, Valentinas Stundys, Valdas Vasiliauskas, Povilas Urbšys.

 Seimo narys

Algirdas Patackas

Šaltinis: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=618&p_d=149466&p_k=1

Politika , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra