Grožio salonų istorija. Kur ir kada atsirado pirmieji grožio salonai?

Autorius: Data: 2013-03-30 , 15:34 Spausdinti

Grožio salonų istorija. Kur ir kada atsirado pirmieji grožio salonai?

PR

Šiandien, kai norime jaustis geriau bei atrodyti gražiau, mums tereikia padaryti vos kelis dalykus: įvardinti, kokia grožio paslauga mums yra reikalinga bei rasti grožio saloną, kuriame ir galėtume ja pasinaudoti. Kaip matyti, tai visai nesudėtinga – šiuos veiksmus galime atlikti vos per kelias minutes, o vėliau – belieka tik mėgautis geru laiku bei džiaugtis naujais pokyčiais.

Taigi, kuomet gyvename 21 amžiuje, viskas atrodo labai paprasta, tačiau, ar kada, stebėdami, kaip jums atliekamas manikiūras, o gal daromas itin prabangus masažas, susimąstėte apie tai, kaip visa tai vyko senovėje? Ar anksčiau gyvenę žmonės taip pat turėjo galimybę pasinaudoti tokiomis paslaugomis? Ar toks reiškinys, kaip grožio salonas apskritai egzistavo? Jei taip, tai kur ir kada atsirado pirmieji grožio salonai? Į šiuos klausimus ir atsakysime.

Galima išskirti dvi svarbiausias šalis, kuriose ir atsirado pirmieji grožio salonai, kurie, savaime suprantama, gerokai skyrėsi nuo tų, kuriuose esame įpratę lankytis šiandien. Šios šalys – Graikija bei Kinija. Ko gero, niekam ne paslaptis, jog kiniečiai nuo seno garsėja savotišku grožio supratimu, tad nieko keista, jog grožio industrija, gal kiek ir kitokia nei ta, prie kurios esame įpratę šiandien, užgimė būtent čia. Tuo tarpu, graikų supratimas apie grožį kur kas artimesnis mūsų kultūrai.

Nors nėra tikslių duomenų, kuomet atsirado pirmieji grožio salonai šiose šalyse, teigiama, kad  pirmieji grožio salonai egzistavo dar Senovės Graikijoje, tuo tarpu grožio salonų paslaugomis Kinijoje buvo galima pasinaudoti maždaug prieš kelis tūkstančius metų.

Na, o kokias procedūras buvo galima išbandyti šiuose grožio salonuose? Štai, pavyzdžiui, pirmieji Senovės Graikijoje egzistavę grožio salonai, galėjo pasiūlyti išties nemenką pasirinkimą: lankytojai galėjo mėgautis masažais, kurių metų buvo naudojami įvairių augalų bei žolelių aliejai. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog tuometiniai masažai turėjo tam tikrą pranašumą: skirtumas tas, jog atliekant šiuolaikinius masažus neretai yra naudojamos ir cheminės medžiagos, tuo tarpu, atliekant anuometinius masažus buvo naudojamas visame pasaulyje gerai žinomas alyvuogių aliejus, medus, o kur dar kvapnūs bei odą puoselėjantys čiobrelių, rozmarinų, mėtų, citrusų ekstraktai… Tiesa, būtent todėl, kad šios priemonės buvo naudojamos šiems masažams atlikti, ir nulėmė tai, jog visų šių augalų, žolelių bei vaisių teigiamas poveikis odai buvo žinomas dar senų senovėje.

Vis dėlto, Senovės Graikijos grožio salonų lankytojai turėjo progą pasimėgauti ne tik masažu iš natūralių komponentų, bet ir užsisakyti makiažo paslaugą. Jei pirmąja paslauga noriai mėgaudavosi tiek moterys, tiek vyrai, tai antroji paslauga buvo aktuali tik Senovės graikėms. Kaip atrodė anuometinis makiažas? Veidas buvo balinamas specialiais milteliais, vokai – dažomi žaliai ar mėlynai, o galutiniu akcentu tapdavo skaistalais. Visos šios dekoratyvinės kosmetikos priemonės buvo pagamintos iš  tam tikrų augalų.

Dar viena grožio procedūra, kuria taip pat garsėjo Senovės Graikijos grožio salonai, buvo procedūros veido odai. Jei šiuolaikinės moterys ypatingą dėmesį skiria veido odai, nereikia manyti, kad ir senovėje gyvenusioms moterims šis noras buvo svetimas. Priešingai, senovėje gyvenusios graikės noriai rūpinosi savo veido oda, o tai įrodo ir tai, jog tų laikų grožio salone buvo ne viena paslauga, skirta šiam tikslui. Štai pavyzdžiui,  jei moteris pageidaudavo, kad veido oda švytėtų, ji buvo įtrinama įvairiais aliejais; jei siekdavo pagerinti bendrą veido odos būklę, lepindavosi kauke, pagaminta iš migdolų miltų bei kiaušinių trynių; norinčioms, kad veido oda turėtų gaivų rausvumą, atliekama procedūra, kurios metu naudojamas rožių vanduo, o vyresnio amžiaus graikės raukšlių susidarymą bandydavo atitolinti procedūra, kurios metu naudojamas granatų žievių bei gysločių nuoviras.

Argi  salonas yra verta grožio salono vardo, jei jame nėra atliekamas manikiūras? Ne išimtis ir Senovės Graikija – joje veikusiuose salonuose buvo galima  ne  tik pasilepinti masažu, pasidaryti makiažą, bet ir manikiūrą. Įdomu tai, jog nagai buvo dažomi tik ryškiomis spalvomis – tik tokių spalvų komponentus pavykdavo išgauti šiai procedūrai.

Na, o ką galima pasakyti apie kiniškų grožio salonų paslaugas? Prieš pradedant vardinti paslaugas, dėmesį norisi atkreipti į tai, jog šiuo metu visame pasaulyje yra gerai žinomos kinų tradicinės medicinos paslaptys, kuriomis remiantis ir buvo atliekamos tuometiniuose grožio salonuose teikiamos paslaugos. Šių paslaugų sąrašą sudarė prašmatnūs masažai, įvyniojimai.

Kaip matyti, pirmieji pasaulyje grožio salonai nors teoriškai ir galėjo pasiūlyti tokias grožio paslaugas, prie kurių esame įpratę šiandien, tačiau pažiūrėjus iš praktinės pusės, vargu, ar atsirastų šiuolaikinių moterų, kurios norėtų išmėginti visas šias paslaugas. Na, o kada atsirado pirmasis grožio salonas, kuris buvo toks, prie kurio esame įpratę šiomis dienomis? Tokio pobūdžio salonas atsirado 1930 metais. Viena iš siūlomų paslaugų buvo strazdanų šalinimas, naudojant anglies dvideginį.

Autorius: www.sanabeauty.lt – vienas iš inovatyviausių ir moderniausių grožio salonų Lietuvoje.

_____________________________

Taigi, matome, kad grožio paslaugos teikiamos jau nuo senų senovės ir, nors turi panašumų į šiandienines, tačiau, vis dėlto, neprilygsta mūsų laikų procedūroms. Pirmiausia, kokybe, o, visų antra, pasiūla. Šiandien grožio paslaugas teikiantys specialistai neapsiriboja tik manikiūru arba masažu, kiekviena moteris gali bet kada užsisakyti tokias paslaugas, kaip biorevitalizacija, hialurono rūgšties injekcijos ir pan.

Istorija Reklama , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra