Griniaus muziejaus ateitį gaubia migla

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Nuogąstaujama, kad trečiojo Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinis muziejus savo tryliktojo gimtadienio gali nesulaukti.
 
K. Griniaus memorialinio muziejaus, įkurto 1998 metais, steigėjas yra Marijampolės apskrities viršininkas. Kai apskrities viršininko administracijos nebeliks, muziejus bus perduotas Marijampolės savivaldybei, kuri svarsto jį prijungti prie Kraštotyros muziejaus.
 
Anot Kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vedėjo Laimono Ubavičiaus, būta siūlymų, kad prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus veiktų kaip Kauno prezidentūros padalinys ir priklausytų M. K. Čiurlionio muziejui. Tačiau tos minties atsisakyta.
 
„Keista, kad muziejų norima atiduoti savivaldybei. Tai turėtų būti visos valstybės prestižo reikalas, – LŽ sakė Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Jis neslėpė, kad skirti tokių lėšų, kokias iki šiol skirdavo Marijampolės apskrities viršininko administracija, savivaldybė neišgalės.
 
K. Griniaus memorialinio muziejaus direktoriaus Vytauto Griniaus teigimu, kasmet jų išlaidos siekia apie 110-120 tūkst. litų. Nors pastaruoju metu etatų sumažinta perpus, labai išaugo patalpų išlaikymo lėšos. Mat šimtametis pastatas, kuriame būsimasis prezidentas K. Grinius gyveno 1904-1914 metais, šildomas elektra. „Susitarta, kad panaikinus apskritis nuo liepos mėnesio iki metų pabaigos mus finansuos Kultūros ministerija, o po to – visiška nežinia“, – tvirtino V. Grinius. Labiausiai direktorius baiminasi, kad muziejus bus uždarytas. Jis priminė dar neseniai Marijampolėje veikusius, bet jau neegzistuojančius kompozitoriaus ir vargonininko Jono Bendoriaus bei rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino memorialinius muziejus.
 
V. Grinius LŽ aiškino, kad jų veikla kiek kitokia nei Kraštotyros muziejaus. Čia nuolat ieškoma vis naujos medžiagos apie K. Grinių bei kitus Lietuvos prezidentus, ji nuolat kaupiama. Šiuo metu rengiamasi išleisti trečiąjį K. Griniaus raštų tomą – du pirmieji jau išleisti. Į trečiąjį tomą bus sudėti prezidento K. Griniaus raštai, kuriuos jis rašė išeivijoje, jau naudodamasis didinamuoju stiklu. Muziejuje veikia ir retų istorinių knygų biblioteka, kuria naudojasi istorikai.
 
„Tikimės, kad į mūsų rūpestį dėmesį atkreips prezidentė Dalia Grybauskaitė, nes tai vienintelis memorialinis prezidento K. Griniaus muziejus Lietuvoje“, – susirūpinęs kalbėjo V. Grinius.
 
„Lietuvos žinios“
 
„Lietuvos žinių“ nuotr.
 
www.alfa.lt
 
Nuotraukoje: K. Griniaus muziejus

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra