Gražiausios 2016 m. knygos vaikams ir jaunimui „Laimė yra lapė“ kūrėjos Matuizose

Autorius: Data: 2018-01-19 , 11:01 Spausdinti

Gražiausios 2016 m. knygos vaikams ir jaunimui „Laimė yra lapė“ kūrėjos Matuizose

Vidutė STADALNYKIENĖ, Matuizų bibliotekos bibliotekininkė, www.voruta.lt

Visą naktį siautusi pūga neužpustė kelio Į Matuizas. Sausio 17dieną Matuizų bibliotekos skaitytojai susitiko su “Laimė yra lapė“ kūrėjomis: rašytoja Evelina Daciūte ir dailininke Aušra Kiudulaite. LAIMĖ YRA LAPĖ – gražiausia 2016 m. knyga vaikams ir jaunimui. Istorija apie berniuko ir lapės draugystę, apie tai, kas svarbu kiekvienam – dideliam ir mažam. Apie laimę. Vienam laimė buvo saldainiai, tada kitam bulvytės fri, trečiam dar kas nors skanaus.

Kiti atsakymai buvo: šeima, mažas brolis; bendrauti su Matuizų bibliotekos skaitytojais, dar kitiems – iškritęs sniegas. Vaikai klausėsi knygos „Laimė yra laimė“ atsiradimo istorijų, uždavė klausimus. Rašytoja Evelina Daciūtė dalijosi mintimis: „Verta pasidovanoti tą – ypatingiausiąją dovaną… Padovanoti kažkam save ir priimti kitą. Tai ir yra laimė, o ji visokia, o ji – oranžinės spalvos kaip apvalus oranžinis apelsinas, morkų pyragas, auksinė žuvelė, moliūgų uogienė, šermukšniai rudenį. Taip sako E. Daciūtės herojė lapė. Kodėl? Galbūt visi šie dalykai įprasmina esatį ne vienam. Apelsinas – iš skiltelių, kad jomis būtų dalijamasi, morkų pyragas – kažko keptas kažkam, valgomas drauge su kažkuo, auksinė žuvelė – galbūt geriausias draugas, kuri be tavęs savo apskritame akvariume būtų vieniša, ji laukia draugo, moliūgų uogienė – vėlgi virta kažkam, galvojant apie kitą, kuriam bus gera, o šermukšniai – visados valgomi ne vieno, bent jau drauge su paukščiais.”

Kurį laiką rašytoja Evelina Daciūtė gyvenusi Kinijoje, o sugrįžusi į Lietuvą, džiugina mažuosius skaitytojus knygomis: “Meškių istorijos. Svajonių sodas“, “Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“, “Meškių istorijos. Meškiai eina į mokyklą“ ir kt. Įsigijusiems knygeles knygų kūrėjos mielai dalijo autografus su palinkėjimais vaikams. Pati didžiausia laimė rašytojams turėti vaikus klausytojus.

Uncategorized , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra