Grafinio dizaino paroda „Plakatų apsuptyje“

Autorius: Data: 2014-03-22 , 10:02 Spausdinti

Chaumont miesto Grafikos centras pristato parodą „Plakaktų apsuptyje“. 2013 metais atrinkta prancūzų plakatų kolekcija sudaryta iš originalių plakatų, sukurtų Prancūzijoje per pastaruosius trejus metus. Paroda kilnojamoji, pritaikyta daugeliui įvairių erdvių: muziejams, galerijoms ir meno centrams, mokykloms, mediatekoms, kultūros centrams.
Buvo laikas, kai prancūzų grafikos kultūra turėjo tik vieną vardą ir vieną išraišką − plakatą. Būti plakatų kūrėju reiškė būti didžiu ir laisvu kūryboje, nuo vaizdo iki teksto sumanymo, nuo populiarumo iki tobulumo. Sukurti plakatą pagal prancūzų stilių buvo suprantama kaip surasti raiškos būdą ir kartu išlaikyti savo vaidmenį bei padėtį visuomenėje. Iš gausaus palikimo Chaumont mieste gimė PLAKATŲ (senų, mažai naudojamų) kolekcija, kuri buvo atgaivinama rengiamuose plakatų festivaliuose.
Grafikos vieta, vaidmuo ir gyvavimas šiandien nebėra tokie reikšmingi. Nėra vienos kokios nors dominuojančios priemonės, jų reikšmė tapo reliatyvi, nors nepanaikinta ir ne visiškai dematerializuota. Už to, ką vadiname prancūzų plakatų kolekcija, slypi šiuolaikiniai komunikacijos mechanizmai, raiškos įvairovė bei intelektualiniai tekstai. Plakatas dėl savo fizinių, simbolinių ir plastinių savybių dar ne visiškai užvaldė žiniasklaidos erdvę, tačiau turi išsikovojęs savo vertę grafikoje, apskritai vizualiojoje kultūroje. Jis taip pat padeda mums pažiūrėti į save iš šalies.
Visa tai, ką šiam parodos projektui sumanė grafikai, buvo atrinkta profesionalų komisijos (Vincent Perrottet, Pascal Béjeanir Étienne Hervy) ir Chaumont miesto grafikos centro komandos, kuri sukūrė šio projekto meninį vaizdą. Prancūzų PLAKATAI skirti atkreipti dėmesį į kokybišką šiuolaikinės grafikos raidą Prancūzijoje, pagerbti grafikus ir jų rėmėjus. Visuomenė žiūri į plakatus ir kaip į meno kūrinių visumą, ir kaip į komunikacijos priemones, kurių formos atitinka meno kontekstą ir jo kryptis. Viena iš grafikos stipriųjų pusių yra ta, kad ji eina išvien su nūdienos pasaulio mintimis ir jausmais.
Plakatų paroda sudaryta iš 17-os kūrinių, ji pritaikyta kilnojimui, leidžia suprasti grafikos eksperimentus, jos transformacijas bei uždavinius.

Parodą organizavo Chaumont miesto grafikos centras, remiant Prancūzijos kultūros ministerijai, Šampanės – Ardėnų Kultūros reikalų regioninei direkcijai (DRAC), Šampanės regiono departamentui, Šampanės – Ardėnų regioniniam kultūros centrui (ORCCA) ir Haute – Marne regiono departamentui.

Atrankos komisija: Pascal Béjean, Étienne Hervy, Vincent Perrottet
Kuratoriai: Éric Aubert, Étienne Hervy
Grafika : Thomas Bizzarri, Alain Rodriguez
www.cig-chaumont.com

Paroda veiks: 2014 m. kovo 25 – balandžio 15 d.
Vieta: Vilniaus dailės akademijos parodų salės „Titanikas“ II aukštas, Maironio g. 3, Vilnius
Darbo laikas: II-VI 12-18 val. VII-I ir Valstybinių švenčių dienomis nedirbame

Periodika , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra