Goro provincijos žmonės dėkoja Lietuvos kariams už jų darbą

Autorius: Data: 2013-04-15 , 13:31 Spausdinti

2013 m. balandžio 14 d. tęsdamas vizitą Afganistane iš Kandaharo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas lankėsi į Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane, kur susitiko su Lietuvos kariais, taip pat su Goro provincijos vicegubernatoriumi Mohamed Amin Tokhy bei skrido į Lal va Sardžengalo rajoną, kur atidarė mergaičių mokyklą, lankėsi Čagčarano ligoninėje.

Susitikime su NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijos Vakarų regiono vadu brigados generolu Ignazio Gamba ir Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės vadu pulkininku Linu Kubiliumi ministrui buvo pristatyta Lietuvos karių veikla Goro provincijoje, aptarti grupės veiklos užbaigimo planai ir pažanga Goro provincijoje.

Brg. gen. I. Gamba gyrė Lietuvos karių veiklą, jų profesionalumą. Kalbėdamas apie Lietuvos planus iki šių metų pabaigos išvesti iš Goro provincijos Lietuvos karius, ministras pabrėžė, kad išvedus karius iš provincijos, Lietuvos tarptautiniai įsipareigojimai Afganistane nenutruks.

Su vicegubernatoriumi ministras aptarė stovyklos perdavimo iki šių metų pabaigos planus. „Kalbėjome apie tai, kurios Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos galėtų perimti Lietuvos karių stovyklą, kas taps naujuoju stovyklos šeimininku, kad mūsų kariai galėtų perduoti savo patirtį ir apmokyti, kaip dirbti su perduodama įranga“, – sakė ministras. Goro provincijos vicegubernatorius savo ruožtu perdavė užuojautą ir paramą dviejų per pastarąjį incidentą provincijoje sužeistų Lietuvos karių šeimoms.

Ministras taip pat teigė, kad Goro provincijoje yra matomas ryškus progresas ir vis geresnis pasirengimas prisiimti atsakomybe už saugumą provincijoje. „Kai lankėmės Lal va Sardžangalo rajone, kur atidarėme mokyklą, tiek vietos valdžios atstovai, tiek vietos mokyklos darbuotojai, tiek visi susirinkę žmonės dėkojo mums už darbą, kurį kartu su kitais partneriais padarėme“, – sakė krašto apsaugos ministras.

Pasak ministro, Goro provincijoje padaryta didelė pažanga. „Daug matosi kūrimosi proceso: atidaromos ligoninės, mokyklos, vaikų namai, tvarkomi keliai. Taip pat pakitusi ir Nacionalinių saugumo pajėgų būklė: sustiprėjusios policijos pajėgos, nacionalinė armija, kurios didina Goro provincijos saugumą“, – sakė ministras.

Ministras vizito metu dar lankysis Kabule, kur susitiks su NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų vadovybės ir Afganistano valdžios atstovais.

Ministras iš Lietuvos keliems kariams atvežė ir dovanų nuo jų žmonų, kurios priklauso Penelopių klubui, ir įteikė juos asmeniškai.

Kartu su krašto apsaugos ministru Afganistane taip pat lankosi Seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas ir šio komiteto narys Darius Petrošius, Užsienio reikalų komiteto narys Kęstutis Masiulis, Biudžeto ir finansų komiteto atstovas Andrius Palionis, kariuomenės vadovybės ir krašto apsaugos ministerijos atstovai. Su delegacija taip pat keliauja muzikos grupės „G&G Sindikatas” atlikėjai, kurie koncertavo PAG kariams ir su jais bendravo.

A. Galdikaitės (KAM) ir I. Sejonienės (PAG-16) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra