Goro provincijoje šalia Lietuvos karių stovyklos susisprogdino savižudis, kariai nenukentėjo

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 13 d. rytą, apie 8.30 val. Lietuvos laiku šalia Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos Čagčarane susisprogdino savižudis. PAG kariai incidento metu nenukentėjo.
 
Apie link stovyklos artėjantį savižudį Lietuvos karius įspėjo savižudį pastebėję vietos gyventojai, vykdantys išorinę PAG stovyklos apsaugą. Kariai paleido įspėjamuosius šūvius ir tuo metu savižudis susisprogdino. Sprogimo metu buvo apgadinta PAG stovyklos tvora ir vartai.
 
Įvykio metu nei civiliai gyventojai, nei vietos apsaugos kariai nenukentėjo.
 
Šiuo metu PAG stovykloje yra sustiprinta apsauga, kariai informavo vietos saugumo pajėgas, kurios bendradarbiauja aiškinantis įvykio aplinkybes.
 
***
 
Šiuo metu Afganistane, Goro PAG tarnauja vienuoliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-11), kurios daugumą sudaro Tauragės r. dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje dalyvauja jau antrą kartą. Dauguma pamainos karių yra tarnavę misijose Balkanuose, Irake, Afganistane.
 
Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.
 
 
Informacija žiniasklaidai:
 
14.00 val. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe (Kapsų g. 44, Vilnius) rengiamas Jungtinio štabo viršininko brigados generolo Algio Vaičeliūno trumpas susitikimas su žiniasklaida. Žurnalistai, planuojantys dalyvauti susitikime, prašomi apie tai pranešti iš anksto mob. 8 682 25 359.
 
Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Tomas Balkus, mob. tel. 8 682 253 59, el. p. tomas.balkus@mil.lt
 
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra