Goethe instituto kvietimu Vilniuje lankysis nobelistė rašytoja H. Mueller

Autorius: Data: 2011-04-04 , 16:11 Spausdinti

2011 m. balandžio 14 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22) vyks skaitymai iš romano „Amo sūpuoklės“ ir pokalbis su Nobelio literatūrinės premijos (2009 m.) laureate, vokiečių rašytoja Herta Mueller.

Autorę kalbins filosofijos istorikė dr. Nerija Putinaitė. Renginys vyks vokiečių kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Įėjimas nemokamas.

Renginio metu bus galima įsigyti romanus „Amo sūpuoklės“ ir „Šiandien geriau būčiau savęs nesutikus“ (vertė Antanas Gailius).

Taip pat balandžio 14-ąją numatomas viešnios susitikimas su skaitytojais Vilniaus mažajame teatre. Visiems atvirame renginyje autorė dalyvaus pokalbyje apie savo kūrybą, paskaitys romano ištraukų, pristatys lietuvių kalba išleistus savo romanus „Amo sūpuoklės“ ir „Šiandien geriau būčiau savęs nesutikus“ (vertė A. Gailius).

Vokiečių poetė, prozininkė H. Mueller tapo 12-ąja moterimi, pelniusia Nobelio literatūros premiją. 2009 metais Nobelio premija suteikta kūrėjai, „kuri sutelktos poezijos ir atviros prozos priemonėmis piešia nuskriaustųjų gyvenimo peizažą“.

H. Mueller gimė Rumunijoje, kur ilgai dirbo vertėja ir vokiečių kalbos dėstytoja, o 1987 metais dėl politinių įsitikinimų emigravo iš šalies. Nuo to laiko ji gyvena ir dirba Vokietijoje.

57 metų amžiaus H. Mueller – 19 romanų ir apysakų autorė. Ji yra pelniusi daugiau kaip 20 prestižinių literatūros apdovanojimų, tarp jų – Berlyno, Dublino, Brėmeno literatūros premijas, Graco premiją, Kafkos premiją.

Rašytojos knygos išverstos į daugiau kaip 20 pasaulio kalbų. Diktatūros psichinio teroro prieš žmogų, individualios ir kolektyvios atminties, amnezijos temos – svarbiausios daugelyje jos knygų. Kritikų nuomone, ji rašo apie baisius dalykus gražia ir poetine kalba, vaizdžiai ir įtaigiai.

www.lrytas.lt

http://www.goethe.de/ins/lt/vil/kue/lit/mue/lt5360302.htm

„Reuters“ nuotr.

Nuotraukoje: Lankysis vokiečių rašytoja, Nobelio literatūros premijos laureatė H. Mueller

Lietuva - Vokietija , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra