Ginučių malūnas pasirengęs sutikti svečius

Autorius: Data: 2013-03-06 , 10:24 Spausdinti

Ginučių malūnas pasirengęs sutikti svečius

lt.wikipedia.org nuotr.

www.voruta.lt

Baigtas restauruoti vienas iš žymiausių lankomų objektų Aukštaitijos nacionaliniame parke – Ginučių vandens malūnas.

Ginučių vandens malūno restauravimo ir jo aplinkos sutvarkymo darbų pabaigos nekantriai laukė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos darbuotojai, vietos bendruomenė bei nacionalinio parko lankytojai.

Įgyvendinant projektą restauruotas Ginučių vandens malūno pastatas (kultūros paveldo objektas, esantis Kultūros vertybių registre) ir jame esanti technologinė įranga. Vietoje senosios malūno turbinos patalpos, statytos restauruojant malūną prieš trisdešimt metų, pastatyta nauja (identiška senajai), restauruota jame esanti turbina, sutvarkyti yrantys vandens latakai ir kiti hidrotechniniai įrenginiai. Vandens malūno pastato kieme įrengti nauji takai, suoliukai, lieptas į Srovės upelį, taip pat įrengta laužavietė ir lauko šviestuvai. Visa teritorija aptverta karčių tvora, senieji kiemo vartai pakeisti naujais.

Pagrindinis projekto tikslas – restauruoti malūno pastatą ir jo įrengimus taip, kad jie būtų pilnai parengti darbui ir galėtų būti, esant reikalui ir galimybei, įjungti. Šiuo projektu tikimasi pritraukti didesnius turistų srautus ir prailginti turizmo sezoną Aukštaitijos nacionaliniame parke. Ginučiuose kryžiuojasi įvairūs turistiniai maršrutai po nacionalinį parką, yra keletas lankytojų pamėgtų turistinių objektų. Lankytojai galės apžiūrėti malūno muziejinę ekspoziciją, kuri pavasarį vėl atvers savo duris lankytojams. O vandens mėgėjai galės saugiai atsigaivinti po atnaujintu lataku šniokščiančiu kriokliu.

Susitikime Ginučių malūne.

Lietuva Parkai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra