Gintaras Songaila: „Vilniaus rajono savivaldybė demonstruoja teisinį nihilizmą“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vilnius, 2010 m. rugsėjo 8 d.
 
Seimo narys Gintaras Songaila šiandien kreipėsi į teisingumo ministrą Remigijų Šimašių dėl teismų sprendimų nevykdymo Vilniaus rajono savivaldybėje.
 
Seimo narys sunerimęs, jog pastaraisiais metais padaugėjo faktų, kai Vilniaus rajono savivaldybė nevykdo teismų sprendimų ar nutarčių, demonstruodama teisinio nihilizmo pavyzdį kitoms savivaldybėms bei administravimo subjektams.
 
„Ministrui pateikiau konkrečią informaciją apie atvejus, kai Vilniaus rajono savivaldybė nevykdė ir šiuo metu nevykdo įsiteisėjusių teismo sprendimų, susijusių su teritorijų planavimo, švietimo, valstybinės kalbos įstatymų įgyvendinimu. Teismai skiria baudas, Vyriausybės atstovas Vilniaus apskričiai teikia vykdomuosius raštus antstoliams, o teismų sprendimai iki šiol neįvykdyti“, – sako G. Songaila.
 
Seimo narys nurodė ir naujausią faktą – Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. rugpjūčio 30 d. nutartį, kuria teismas Vilniaus rajono savivaldybės tarybai skyrė 1 000 Lt. baudą už teismo nutarties, kuria buvo sustabdyti bet kokie veiksmai, susiję su Veriškių pradinės mokyklos reorganizavimu, nevykdymą.
 
Pagal Valstybės tarnybos įstatymo 29 str. įsiteisėjusių teismų sprendimų nevykdymas pripažįstamas šiurkščiu pažeidimu, dėl kurio valstybės tarnautojas privalo trims metams netekti valstybės tarnautojo statuso. Kodėl neveikia ši įstatymo norma?“ – stebisi Seimo narys.
 
G. Songaila paklausė Teisingumo ministro, kokių priemonių ketinama imtis, kad valstybės tarnautojų teisiniam nihilizmui būtų užkirstas kelias. Seimo narys priminė apie Seimo pavasario sesijoje savo pateiktą pasiūlymą, kad tokiais atvejais įstatymu nustatytą tarnybinį patikrinimą atliktų ir sankcijas taikytų Vyriausybės įgaliota institucija.
 
Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių tarnyba, tel. (8-5) 239 6506, el. p.: tsfrakcija@lrs.lt
 
Nuotraukoje: Seimo narys G. Songaila

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra