Ginčai pakrypo netikėta linkme

Autorius: Data: 2012-04-17 , 11:12 Spausdinti

Prieš kelias savaites Vilniuje vykęs lenkų mažumos protestas dėl Švietimo įstatymo pakeitimų diskusijas sukėlė ne tik Lietuvoje, bet ir Varšuvoje.

Tiesa, čia ginčai pakrypo netikėta linkme. Dalis Lenkijos žiniasklaidos bei politikų atvirai ėmė raginti dar labiau didinti spaudimą Lietuvai. Bet stiprėja ir balsai, kviečiantys Varšuvą pereiti nuo grasinamo monologo prie dialogo.

Įtakingiausias Lenkijos dienraštis „Gazeta Wyborcza“ prieš keletą savaičių pateikė netikėtą pasiūlymą – atsiprašyti Lietuvos už 1920 m. įvykdytą Vilniaus okupaciją. Taip esą būtų pademonstruota, jog didysis partneris supranta lietuvių jautrumą ir baimes ir pirmasis ištiesia ranką nuoširdžiam dialogui.

Šiuo raginimu laikraštis metė savotišką iššūkį Lenkijos užsienio reikalų ministrui Radoslavui Sikorskiui, kuris viešai pareiškė nepripažįstantis, jog jo šalis 1920-aisiais okupavo Vilniaus kraštą. R. Sikorskis demonstratyviai nevažiuoja į Lietuvą, o šį politiką buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus įvardijo kaip asmenį, dėl kurio ambicijų blogėja mūsų šalių santykiai.

Tiesa, tokių Lietuvai palankių pareiškimų kol kas yra nedaug. Po Vilniaus lenkų demonstracijos buvęs Europarlamento pirmininkas Jerzy Buzek pareiškė, jog Lenkija privalo stiprinti spaudimą Lietuvai visais galimais kanalais.

Tiek premjeras Donaldas Tuskas, tiek vicepremjeras Valdemaras Pavlakas bei opozicijos lyderis Jaroslavas Kačynskis po demonstracijos dėl blogų santykių pirštais badė vien į dabartinę Lietuvos valdžią.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė neatvyko į Lenkijos vadovo Bronislovo Komorovskio Varšuvoje rengiamą susitikimą su Baltijos šalių vadovais. Šiame susitikime Lenkijos prezidentas, kaip skelbiama, su kaimyninių šalių vadovais nori aptarti būtent NATO vadovų susitikimo Čikagoje klausimus.

Prezidentės patarėjas Laurynas Jonavičius mano, kad kalbos apie Lietuvos ir Lenkijos santykių blogėjimą yra įtartinos, nes santykius labiausiai ir blogina „garsus šaukimas“ apie jų blogėjimą.

www.punskas.pl

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra