Gimtosios kalbos dienos išvakarėse apdovanoti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laimėtojai

Autorius: Data: 2015-02-21 , 10:45 Spausdinti

Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos 1999 metais paskelbė Tarptautine gimtosios kalbos diena. Šia proga Valstybinė kalbos inspekcija jau septintus metus surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą ir vasario 20 dieną Kultūros ministerijoje apdovanojo nugalėtojus.

Konkurso tikslas – skatinti verslininkus steigiamoms įmonėms suteikti gražius, taisyklingus, įdomius vardus. Iš daugiau kaip 13 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų, įregistruotų 2014 metais, išrinkti šie: „Basa pieva“, „Dailu“, „Margi dygsniai“, „Pipirai meduje“, „Rūko karoliai“ ir „Šalčio meistras“ iš Vilniaus, „Dūzgynė“ ir „Pupa supa“ iš Kauno, „Grybų lietus“ iš Panevėžio, „Saulės sauja“ iš Kauno rajono, „Išjunk tamsą“ iš Kaišiadorių rajono.

Lietuvos Respublikos kultūros viceministrės Patricijos Poderytės teigimu, gimtosios kalbos reikšmės, prasmės, reikalingumo, jos grožio įrodinėti nereikia.

„Gerai suprantame, kad kultūra yra mūsų tautos pagrindas, o gimtasis žodis, kalba yra kultūros pagrindas. Tačiau šiandien susiduriam ir su daugeliu nelabai gerų aspektų, apsiperkame nelietuviškus pavadinimus turinčiuose prekybos centruose, aplink girdime daugybę nelietuviškų žodžių, bet turime pradėti kiekvienas nuo savęs, savo pavyzdžiu rodyti, kiek svarbi mums gimtoji kalba“, – sakė kultūros viceministrė.

Pasak P. Poderytės, gražiausių lietuvišku įmonių pavadinimų konkursas yra labai prasmingas, nes verslininkai, kurdami savo verslą, atsakingai renkasi lietuvišką žodį ir savo įmonės pavadinimą, ir tai yra jų laisvas, sąmoningas pasirinkimas, lietuviško žodžio įtakos supratimas.

      

Konkurso nugalėtojus sveikino Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko pavaduotoja Jūratė Palionytė, Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros vedėjas prof. dr. Sigitas Urbonavičius, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas, Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė.

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą laimėjusių įmonių veiklos pobūdis labai įvairus: renginių organizavimas, elektros, oro kondicionavimo sistemų įrengimo darbai, siuvinėjimo paslaugos, prekyba apsaugos nuo lietaus priemonėmis, dailės reikmenimis, lauko baldais, kosmetikos gamyba, konditerija. Renkant atsisakyta klubų, fondų, asociacijų, viešųjų įstaigų ir netaisyklingų, dirbtinių, sudarytų su skaičiais, vietovardžiais ar vardais pavadinimų.

Gražiausią pavadinimą renka ir naujienų portalo www.delfi.lt skaitytojai. Šįmet daugiausia jų balsavo už įmonės „Dūzgynė“ pavadinimą.

lrkm.lt inform.

Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra