Gimtasis žodis ir daina jungia viso pasaulio lietuvius

Autorius: Data: 2013-10-03 , 15:56 Spausdinti

Gimtasis žodis ir daina jungia viso pasaulio lietuvius

Ketvirtadienis, 2013 m. spalio 3 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su užsienio lietuvių kultūros centrų ir bendruomenių atstovais, dalyvaujančiais Lietuvoje surengtuose mokymuose.

Lietuvių liaudies kultūros centre Vilniuje vykusiame susitikime dalyvavo lietuvybės puoselėtojai iš 28 pasaulio šalių.

„Džiaugiuosi, kad mūsų tradicijos, gimtasis žodis ir daina jungia viso pasaulio lietuvius. Svarbu, kad kiekvienam lietuviui brangūs dalykai būtų perduodami jaunajai kartai. Sutelkdami svetur gyvenančius tautiečius ir skatindami mūsų kultūros sklaidą mes kuriame gyvą tarpusavio ryšį ir stipriname lietuviškąją tapatybę“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Lietuvai šie metai ypatingi – pirmininkaujame Europos Sąjungos Tarybai ir esame dėmesio centre. Užsienio lietuviai yra mūsų šalies ambasadoriai, padedantys garsinti Lietuvą, todėl galimybė visiems kartu susitikti tėvynėje ir susipažinti su naujausiais kultūros projektais ir renginiais yra ypač svarbi.

Kartu su užsienio lietuviais Prezidentė mokėsi liaudies dainų, žaidimų ir šokių, taip pat apžiūrėjo tautinių kostiumų ekspoziciją bei padėkojo Lietuvių liaudies kultūros centrui už unikalaus paveldo išsaugojimą. Šalies vadovei buvo pristatyta 2014 m. vyksiančios Dainų šventės „Čia mūsų namai“ programa. Prezidentė yra Dainų šventės globėja.

Šalies vadovė palinkėjo užsienyje gyvenantiems tautiečiams visada išlikti lietuviais ir būti aktyviais Lietuvos kūrėjais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra