Gimtadienio šventę lydėjo ir proza

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gruodžio 8 d. premjeras Andrius Kubilius sulaukė gėlių, knygų, draugiško šaržo ir opozicijos lyderio linkėjimo sukurti žmonių gerovės viziją, o gruodžio 9-ąją Vyriausybės vadovo laukia išbandymas biudžetu.
 
Ministrui pirmininkui A. Kubiliui sukako 54-eri. Viena iš pirmųjų gėlių puokštę premjerui įteikė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, dalyvavusi tradiciniuose koalicijos partnerių pusryčiuose Vyriausybės rūmuose. „Linkėjome būti sveikam ir drūtam“, – LŽ sakė drauge pusryčiavęs liberalcentristas Jonas Liesys. Pasak parlamentaro, prie stalo kalbėta ne tik apie šventinius, bet ir proziškus dalykus, tokius, kaip šiandienis balsavimas dėl kitų metų biudžeto.
 
Knygos, gėlės ir šaržas
 
Sveikinimų estafetę perėmė premjero politinė komanda – patarėjai, Ministro pirmininko tarnybos darbuotojai. Pasak A. Kubiliaus atstovės spaudai Jardos Paukštienės, sveikinta kukliai, daugiausia dovanota gėlių ir išsakyta gerų palinkėjimų.
 
„Artimesni premjero bičiuliai, žinodami didžiausią jo aistrą – skaitymą – dovanojo knygų. Premjeras labiausiai ir džiaugėsi, kad gimtadienis – tai ta diena, kai jo knygų kolekcija pasipildo geromis knygomis“, – sakė J. Paukštienė. Šįkart A. Kubilius gavo Jono Užurkos tritomį apie Lietuvos vadovus kunigaikščius Gediminą, Mindaugą ir Vytautą Didįjį, leidinį „Kalbų varžybos. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų sveikinimai“. Vyriausybės vadovas taip pat džiaugėsi gavęs naują britų autoriaus humoristinį romaną anglų kalba, istorinį veikalą apie žydus šiuolaikiniame pasaulyje. „Patarėjai, puikiai žinodami, kad premjeras turi labai sveiką ir gerą humoro jausmą, dovanojo žinomo karikatūrininko linksmą A. Kubiliaus šaržą“, – pasakojo atstovė spaudai.
 
Kabinetas pražydo amariliais
 
Ministrų kabineto vardu premjerui raudonų amarilių puokštę per Vyriausybės posėdį įteikė finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Vakarop margaspalvę puokštę A. Kubiliui atsiuntė Seimo opozicijos ir socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius. „Pasveikinau telefonu ir priminiau, kad valstybės sėkmė priklauso nuo kompetentingos komandos, kuri turi viziją, kaip sukurti gerovę Lietuvos žmonėms. Palinkėjau ją turėti“, – LŽ sakė A. Butkevičius. Pasak jo, premjeras prisipažino, kad geriausias sveikinimas būtų, jei socialdemokratai palaikytų biudžeto projektą. „Tačiau mes balsuosime prieš“, – neslėpė A. Butkevičius.
 
Dviguba proga
 
Vakarą A. Kubilius praleido tarp artimųjų. Jį sveikino sūnūs, marti, anūkė. Premjero žmona Rasa drauge su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru kaip tik dabar išvykusi gastrolių į Švediją, todėl tortą uošviui gimtadienio proga iškepė marti.
 
Sveikinimų ne tik gimtadienio, bet ir Vyriausybės dvejų metų sukakties proga A. Kubilius sulaukė ir Seime. Gėlių puokštes įteikė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, ir koalicijos atstovai. Parlamente gruodžio 9 d. valdančiųjų laukė nelengvas išbandymas balsavimu dėl 2011 metų biudžeto.
 
Lygiai prieš metus, iš Seimo tribūnos dėkodamas už sveikinimus gimtadienio ir vienų Vyriausybės darbo metų sukakties proga, A. Kubilius teigė, kad geriausia dovana jam būtų Seimo narių balsai už pateiktus įstatymus. „Dėkoju už kantrybę, pakantumą ir už tą optimizmą, kurį matau visų jūsų akyse“, – kreipdamasis į Seimo narius kalbėjo A. Kubilius.
 
LŽ archyvo nuotr.
 
www.lzinios.lt
 
Nuotraukoje: A. Kubilius tikisi ir parlamentarų dovanos

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra