Gimtadienio dovana Siaurukui – sušildyta senatvė

Autorius: Data: 2011-09-27 , 09:19 Spausdinti

Antrąjį šimtmetį skaičiuojantis ir vis dar susipažinti viliojantis Lietuvos siaurasis geležinkelis – Siaurukas 2011 m. rugsėjo 29-ąją Anykščiuose pasitinka 112-ąjį gimtadienį.

Šitiek metų jau bus prabėgę nuo tos dienos, kai pirmasis garvežys naujais bėgiais pro Anykščius Panevėžio link nutempė pirmąjį krovininį sąstatą.

Ties XX a. slenksčiu įrengtoje ir nuo to laiko mažai pasikeitusioje Anykščių geležinkelio stotyje dar 1999 metais, minint Siauruko šimtmetį, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus atvėrė muziejinę ekspoziciją. Ją, kasmet vis turtėjančią, apžiūrėjo ir Siauruko pramogas išbandė jau kelios dešimtys tūkstančių lankytojų. Jie pripažino: Siaurukas gal ir paseno, bet turistams jis – vis dar jaunas ir patrauklus.

Sveikindamas Siauruką su dar vienu senatvės jaunystės gimtadieniu, muziejus paruošė jam dovaną – vaizdo siužetą apie jį. Minifilmo kūrėjas Aidas Bubinas (operatorius.lt) surinko Anykščių stotyje visa tai, kuo Siaurukas didžiuojasi, kuo jis stengiasi sužavėti vaikus ir suaugusiuosius, trumpai ir įtaigiai atskleisdamas technikos paminklo ir turistinio objekto dermę.

Ir gimtadienio proga, ir kitomis dienomis Siaurukas noriai priima dovanas, bet labiausiai mėgsta jam skiriamą dėmesį – kai gali didžiuotis esąs nepamirštas. Jis kaskart džiaugiasi smalsuoliais, į Anykščių geležinkelio stotį užsukančiais ir taip jį aplankančiais, pasivažinėti ar smagių jo nutikimų pasiklausyti norinčiais.

Video: operatorius.lt http://www.vimeo.com/29669407 arba
http://www.youtube.com/watch?v=jxUuQLGZ1Oo

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus rinkinių nuotr.

Muziejai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra