Getsemanės alyvmedžiai yra iš seniausių laikų

Autorius: Data: 2012-10-26 , 11:30 Spausdinti

Getsemanės sode Jeruzalėje augantys alyvmedžiai yra iš seniausių laikų. Vatikano radijo būstinėje pentadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešta, jog šiuos medžius tyrusi Italijos Nacionalinio Tyrimų Centro ekspertų grupė nustatė, kad kai kurie sode augantys alyvmedžiai yra iš Kristaus laikų. Tyrimo rezultatu ypač džiaugiasi Šventosios Žemės kustodija, kuri su ypatingu rūpesčiu prižiūri Getsemanės sode augančius medžius.

Getsemanės sode auga iš viso aštuoni alyvmedžiai. Italų mokslininkai nustatė, kad visi aštuoni medžiai yra sveiki. Amžių bėgyje jų neužkrėtė nei virusiniai, nei bakteriniai kenkėjai. Trijų alyvmedžių kamienai yra devynių šimtų metų senumo, tačiau šaknys kur kas senesnės.

Getsemanės sodas yra labai mėgstamas ir Šventosios Žemės maldininkų pastoviai lankomas. Pagal tradiciją, šis sodas yra viena iš svarbiausių Kristaus kančios vietų, jame Kristus meldėsi po Paskutinės vakarienės, eidamas mirti ant Kryžiaus. Pirmasis žinomas liudijimas apie Getsemanės sodo alyvmedžius yra seniausiame žinomame piligrimystės į Jeruzalę pasakojime iš ketvirtojo amžiaus, kurį užrašė prancūzas keliauninkas.

Vatikano radijas

Pasaulis , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra