Startavo vargstančiųjų paramos akcija „Gerumas mus vienija“

Autorius: Data: 2012-12-03 , 08:10 Spausdinti

2012 m. gruodžio 1 d. startavo tradicinė adventinė Lietuvos „Carito“ ir vyskupijų „Carito“ centrų organizuojama vargstančiųjų paramos akcija „Gerumas mus vienija“.

Advento laikotarpiu kviečiame visus stabtelti ir pagalvoti apie tuos žmones, kurie kenčia nuo fizinių ir dvasinių nepriteklių. Juk padėdami jiems, mes patys tampame geresni.

Caritas“ padeda tokiems nelaimės ištiktiems kaip ponia Rima, kuri viena augina tris vaikus. Vasarą jų namus nusiaubė gaisras.

Po gaisro vaikai manęs klausė, ką darysime, kaip gyvensim? Aš parodžiau pirštu į viršų ir pasakiau: Dievas girdi jūsų vargus ir tik Jis gali padėt, aš bejėgė, džiaugiuosiu, kad išmaitinu jus, o kitiems reikalams pinigų nelieka. Viešpats išgirdo mano žodžius ir atsirado gerų žmonių, kurie paaukojo pinigų, ir darbai pajudėjo. Pusantro mėnesio gyvenome be elektros.

Praėjus keletui minučių po pokalbio su vaikais sulaukiau skambučio iš Vilkaviškio vyskupijos „Carito“. „Carito“ darbuotojai, sužinoję apie mūsų nelaimę, nusprendė padėti mūsų šeimai ir paskyrė 1000 litų, surinktų per akciją „Gerumas mus vienija“. Mane tai labai nustebino ir sujaudino. Tikriausia dauguma žmonių žino, kokie brangūs elektros darbai, todėl šie pinigai labai pagelbėjo tvarkant gaisro padarytą žalą. Visos šeimos vardu dėkojame Vilkaviškio vyskupijos „Caritui“ ir kiekvienam vyskupijos žmogui, paaukojusiam už akcijos žvakelę. Prieš kiekvienas Kalėdas nepirkdavau puošnių žvakelių stalui papuošti iš parduotuvių, kur pasiūla didžiulė, bet įsigydavau akcijos „Gerumas mus vienija“ žvakelę ir per Kūčias uždegdavau su vaikais, bet niekados negalvojau, kad pačiai prireiks kitų malonės ir aukos. Dėkoju Dievui, kad įkvepia žmones aukoti ir dalintis. O jums, brangūs žmonės, dėkoju, kad atsiliepiat į Dievo kvietimą“, – pasakojo p. Rima.

Mielieji, šis pavyzdys rodo, kaip svarbu pasitikėti gailestinguoju Viešpačiu ir tikėti vienas kito gerumu.

Kviečiame norinčius dalyvauti akcijoje už auką įsigyti specialią akcijos „Gerumas mus vienija“ žvakelę bažnyčiose ar parapijų „Carito“ skyriuose.

Už auką įsigyta „Carito“ žvakelė yra aukos ir pagalbos vienas kitam simbolis. Be to, nuo seno deganti žvakės ugnis buvo tikėjimo, šeimos vienybės, bendrystės su kitais žmonėmis ženklas. Kiekvienas, uždegdamas „Carito“ žvakelę ant Kūčių stalo, turėtų prisiminti ne tik Lietuvoje ir užsienyje esančius artimuosius, draugus ir kaimynus, bet ir nakvynės namuose besiglaudžiantį benamį, maisto ir drabužių stokojančią daugiavaikę šeimą. Akcija „Gerumas mus vienija“ rengiama kasmet nuo 1997 metų.

Atsiliepkime į Dievo meilę mums veiklia tarpusavio meile!

Lietuvos „Carito“ informacija

www.punskas.pl

Religija , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra