Gerimanto Statinio knygos pristatymas

Autorius: Data: 2012-11-12 , 11:15 Spausdinti

2012 m. lapkričio 14 d. (trečiadienį) 17.30 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos (Trakų 10, Vilnius) Konferencijų salėje I (II a.) pristatoma Gerimanto Statinio knyga „G. Akstino viršūnė. Senojo ledkirčio istorijos“.

Dalyvaus: Kristina Noreikienė, knygos redaktorė, Algimantas Jucevičius, Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas, knygos autorius Gerimantas Statinis.

Bus demonstruojamas filmas „Gediminas Akstinas – lietuvių alpinizmo pionierius“ (autoriai G. Statinis ir J. Lingys).

Šios knygos žanras – publicistika, jungianti prozą, beletristiką ir interviu, apimanti įvairių žmonių gyvenimo laikotarpį, susijusį su kalnais ir išgyvenimais juose. Ji skirta vienam iš pirmųjų lietuvių alpinizmo pradininkų Gediminui Akstinui, žuvusiam 1959 m. Kaukazo kalnuose, kopiant į Dych Tau viršūnę. Gedimino draugo alpinisto A. Romanovo dėka prieš 50 metų Tian Šanio kalnuose pavadinta pirmoji G. Akstino vardo viršūnė pradėjo ištisą lietuviško alpinizmo epopėją. Atsirado daug naujų viršukalnių lietuviškais pavadinimais, o keliautojai ir alpinistai kasmet traukia į Karakolo slėnį Kirgizijoje ir kopia į viršūnę, kuri pavadinta pirmojo Lietuvos alpinistų federacijos prezidento vardu. Vien 2009 m. turiados „Tian Šanis’09“ metu į Gedimino Akstino viršūnę įkopė 130 keliautojų ir alpinistų iš visos Lietuvos. Knygoje prisiminimais apie brolį dalijasi Gedimino sesuo Laimutė Akstinaitė, mokyklos suolo draugas buvęs LR prezidentas Valdas Adamkus, alpinisto auklėtiniai ir pasekėjai.

Gerimantas Statinis – Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubo pirmininkas – savęs neįsivaizduoja be kelionių. Jis nuolat kupinas idėjų – organizuoja žygius ir ekspedicijas, rašo knygas, kuria dokumentinius filmus ir įgyvendina kilnias svajas.

Man kelionės – gyvenimo būdas, kaip ir pati žurnalistika. Kaip sakė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis: „Gyvenimas – tai kelionė“. Tai gyvenimo būdas, gyvenimo pažinimas ir patirtis. Mes galime keliauti laike, galime keliauti ir erdvėje. Rytiečiai stebisi, ko mes taip veržiamės į kalnus, į viršūnes, jei ten galima nukeliauti mintimis – juk mintimis galime aplėkti tolimiausius planetos kampelius. Taigi kelionės – labai plati sąvoka. Net esu sumąstęs įteisinti kelionių mokslą, kaip akademinę studijų šaką, kuri apimtų geografiją, istoriją, antropologiją, filosofiją, psichologiją ir daugelį kitų mokslų. Kelionės – ištisas mokslas, kaip ir pats gyvenimas.

Kiekvienos kelionės metu rašau dienoraštį. Dažnai jame pasižymiu auksines mintis, metaforas. Esu užsirašęs: „Džiaugiuosi kiekviena, net mažiausia išvyka tarsi vaikas, nes žinau – tai langas į pasaulį.“ Nors stengiuosi niekada negrįžti į tas pačias vietas ir nekeliauti tais pačiais maršrutais, tačiau tenka. Juk tiek dar nematytų vietų, nepraeitų kelių. Lietuvą pažinti neužtektų viso gyvenimo – susipažinti su kiekvienu piliakalniu, bažnyčia, dvaru, gamtos paminklu…“ – sako knygos autorius.

Rūta Skorupskaitė, Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Kultūrinių renginių organizatorė, Trakų g. 10, Vilnius, tel. 85 261 8520, el. paštas: ruta.skorupskaite@amb.lt, www.amb.lt

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra