Geriausiems mėgėjų meno kolektyvams – „Aukso paukštės“ apdovanojimai

Autorius: Data: 2015-02-17, 16:55 Spausdinti

Šiemet jau iš viso šešioliktą kartą Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštė“ nominacijomis bus įvertinti labiausiai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai ir teatrai. Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ bus įteikta Lietuvos edukologijos universiteto profesorei, baletmeisterei Laimutei Kisielienei.

„Aukso paukštės“ apdovanojimai meno kolektyvams teikiami už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą. Laureatus rinko kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudaryta kompetentinga komisija.

Chorų kategorijoje nominaciją „Tarptautinio spindesio žvaigždė“ pelnė Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir jo vadovas Remigijus Adomaitis,  „Ryškiausia Lietuvos žvaigžde“ tapo Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“ ir jo vadovė Rita Kraucevičiūtė, o nominacija „Naujai suspindusi žvaigždė“ skirta Vilniaus miesto moterų chorui „Viva“ ir jo vadovėms Vilijai Mažintaitei bei Valerijai Skapienei. Chorams nominacijos bus teikiamos Vilniaus Rotušėje kovo 28 d. 16 val.

Choreografijos srityje šiemet paskelbti trys laureatai: geriausiu miestelio šokių kolektyvu ir vadovu tapo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Diemedis“ ir jo vadovė Egidija Šėgždaitė, geriausiu rajono šokių kolektyvu ir vadovu paskelbtas Marijampolės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Jotvingis“ ir vadovė Alina Kvietkauskienė, geriausio miesto šokių kolektyvo ir vadovo nominaciją pelnė Vilniaus miesto VšĮ Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro pagyvenusiųjų žmonių liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“ ir  jo vadovė Rūta Januškevičienė.

Geriausiu krašto folkloro ansambliu ir vadovu paskelbtas Kelmės kultūros centro folkloro ansamblis „Taduja“ ir jo vadovas Osvaldas Gerbenis, geriausiu miesto folkloro ansambliu ir vadovu – Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“ ir jo vadovai Algirdas Seniūnas bei Roma Ruočkienė.

Geriausia liaudiškos muzikos kapela ir vadovu pripažinta Joniškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ir jos vadovė Edita Rudienė.

Pučiamųjų instrumentų orkestrų kategorijoje nominacija „Naujai suspindusi žvaigždė“ skirta Vilkaviškio moksleivių orkestrui ir jo vadovui Sauliui Mickevičiui, „Ryškiausia Lietuvos žvaigžde“ tapo Pabradės miesto kultūros centro Pavoverės filialo varinių dūdų orchestras ir jo vadovas Bronislovas Vilimas.

Geriausiu liaudies instrumentų orkestru ir vadovu paskelbtas Alytaus muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestras ir jo vadovai Dainius Steponavičius, Violeta Prakopavičienė, Edita Radvilavičienė ir Gražina Noreikienė, o geriausio tradicinės instrumentinės muzikos atlikėjo ir vadovo nominacija atiteko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro tradicinių styginių instrumentų grupei ir jos vadovui Raimondui Sinkevičiui.

Geriausio mėgėjų teatro ir vadovo nominaciją pelnė du kolektyvai – Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras ir jo vadovai Nerijus Gedminas bei Donatas Žilinskas ir Varėnos kultūros centro Matuizų filialo teatras „Giraitė“ ir jo vadovė Irena Čeplikienė. Geriausio lėlių teatro ir vadovo nominaciją pelnė Molėtų kultūros centro lėlių teatras „Rudnosiukas“ ir jo vadovė Laima Grigelevičienė.

Daugiau informacijos –

Inga Kriščiūnienė, LLKC Regionų kultūros informacijos poskyris

Tel. (8 5) 261 2594

 

Eglė Ladigienė,

LLKC Kultūros informacijos poskyris

 

…………………………………………………..

 

„Aukso paukštės“ apdovanojimų ceremonijos:

 

Vasario 21 d. 16.00 val.      Marijampolės kultūros centre

GERIAUSIAS RAJONO, SAVIVALDYBĖS ŠOKIŲ KOLEKTYVAS IR VADOVAS

Marijampolės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Jotvingis“,

vadovė Alina Kvietkauskienė

Kovo 10 d. 17.00 val.         Pabradės Ryto gimnazijoje

RYŠKIAUSIA LIETUVOS ŽVAIGŽDĖ

Pabradės miesto kultūros centro Pavoverės filialo varinių dūdų orkestras,

vadovas Bronislovas Vilimas

Kovo 11 d. 12.30 val.         Molėtų kultūros centre

GERIAUSIAS LĖLIŲ TEATRAS IR VADOVAS

Molėtų kultūros centro lėlių teatras „Rudnosiukas“,

vadovė Laima Grigelevičienė

Kovo 11 d. 13.30 val.         Vilkaviškio kultūros centre

NAUJAI SUSPINDUSI ŽVAIGŽDĖ

Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestras,

vadovas Saulius Mickevičius

Kovo 11 d. 14.00 val.         Joniškio kultūros centre

GERIAUSIA LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA IR VADOVAS

Joniškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela,

vadovė Edita Rudienė

Kovo 12 d. 16.00 val.         Alytaus muzikos mokykloje

GERIAUSIAS LIAUDIES INSTRUMENTŲ ORKESTRAS IR VADOVAS

Alytaus muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestras,

vadovas Dainius Steponavičius, kanklių grupės vadovės Violeta

Prakopavičienė ir Edita Radvilavičienė, skudučių grupės vadovė Gražina

Noreikienė

Kovo 13 d. 18.00 val.         Kelmės kultūros centre

GERIAUSIAS KRAŠTO FOLKLORO ANSAMBLIS IR VADOVAS

Kelmės kultūros centro folkloro ansamblis „Taduja“,

vadovas Osvaldas Gerbenis

Kovo 20 d. 19 00 val.         Birštono kultūros centre

GERIAUSIAS MIESTO FOLKLORO ANSAMBLIS IR VADOVAS

Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“,

vadovai Algirdas Seniūnas, Roma Ruočkienė

Kovo 21 d. 15.00 val.         Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre

GERIAUSIAS MIESTELIO ŠOKIŲ KOLEKTYVAS IR VADOVAS

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Diemedis“,

vadovė Egidija Šėgždaitė

Kovo 21 d. 15.00 val.         Šiaulių r. savivaldybės kultūros centre

GERIAUSI TRADICINĖS INSTRUMENTINĖS MUZIKOS ATLIKĖJAI IR VADOVAS

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro tradicinių styginių instrumentų grupė,

vadovas Raimondas Sinkevičius

Kovo 26 d. 18.00 val.         Kretingos kultūros centre

GERIAUSIAS MĖGĖJŲ TEATRAS IR VADOVAS

Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras,

vadovai Nerijus Gedminas, Donatas Žilinskas

Kovo 27 d. 18.00 val.         Varėnos kultūros centro Matuizų filiale

GERIAUSIAS MĖGĖJŲ TEATRAS IR VADOVAS

Varėnos kultūros centro Matuizų filialo teatras „Giraitė“,

vadovė Irena Čeplikienė

Kovo 28 d. 14.00 val.         Vilkpėdės bendruomenės centro Koncertų salėje

GERIAUSIAS MIESTO ŠOKIŲ KOLEKTYVAS IR VADOVAS

Vilniaus miesto Všį Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro pagyvenusiųjų žmonių liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“,

vadovė Rūta Januškevičienė

Kovo 28 d. 16.00 val.         Vilniaus Rotušėje

TARPTAUTINIO SPINDESIO ŽVAIGŽDĖ

Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“,

vadovas Remigijus Adomaitis

Kovo 28 d. 16.00 val.         Vilniaus Rotušėje

RYŠKIAUSIA LIETUVOS ŽVAIGŽDĖ

Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“,

vadovė Rita Kraucevičiūtė

Kovo 28 d. 16.00 val.         Vilniaus Rotušėje

NAUJAI SUSPINDUSI ŽVAIGŽDĖ

Vilniaus miesto moterų choras „Viva“,

vadovės Vilija Mažintaitė, Valerija Skapienė

Gegužės 10 d. 18.00 val.     Birštono kultūros centre

UŽ NUOPELNUS TAUTINEI KULTŪRAI

Lietuvos edukologijos universiteto profesorė, baletmeisterė Laimutė Kisielienė.

 

 

 

Kultūra Muzika Renginiai ,



Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra