Geriausi Lietuvos artojai išvyko į Pasaulio arimo varžybas Švedijoje

Autorius: Data: 2011-05-06 , 15:14 Spausdinti

2011 m. gegužės 6 d. žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius į 58–ąsias Pasaulio arimo varžybas išlydėjo geriausių šalies artojų komandą. Šiemet varžybos gegužės 13–14 dienomis vyks Švedijoje.

Pasaulio arimo varžybų tikslas – skleisti pasaulinio masto arimo meistrų patirtį, propaguoti kokybišką arimą ir sudaryti sąlygas įgūdžiams tobulinti, skatinti bendradarbiavimą ir pasididžiavimą artojo profesija. Šiemet Švedijoje vyksiančiose varžybose dalyvaus 57 artojai iš 29 šalių, iš jų 28 ars tradiciniais ir 29 – apverčiamaisiais plūgais. Švedija Pasaulio arimo varžybų šeimininke jau buvo 1955, 1976 ir 1993 m.

Šiais metais Lietuvos komandą Pasaulio arimo varžybose sudarys 4 nariai: Kazys Genčius (Kretingos r.) ir Audrius Plerpa (Pakruojo r., Lygumų žemės ūkio bendrovės artojas) – geriausi 2010 metų Lietuvos artojai, Alfonsas Malinauskas – Lietuvos artojų asociacijos prezidentas, Vaclovas Bogužis – Pasaulio artojų organizacijos valdybos narys ir teisėjas. K. Genčiui tai bus dešimtosios, o A. Plerpai – pirmosios Pasaulio arimo varžybos.

„Nežiūrint to, kad į varžybas susirenka patys geriausi 5 kontinentų šalių artojai, daugelis iš jų – turintys didelę tokių varžybų patirtį, mūsų artojų nuotaikos optimistinės. Juk Lietuvos artojai Švedijoje dalyvaus kaip lygiateisiai pasaulinės artojų šventės dalyviai“, – sakė A. Malinauskas. „Džiaugiuosi, kad vykstat į šias tarptautines varžybas, atstovaujat savo šaliai. Svarbiausia – pasisemti patirties, neabejoju, kad jūsų pasiekimai įkvėps kitus Lietuvos artojus“, – Žemės ūkio ministerijoje surengtose palydėtuvėse sėkmės linkėjo ministras K. Starkevičius.

Pirmosios Pasaulio arimo varžybos įvyko 1953 metais Kanadoje. Lietuva į Pasaulio artojų organizaciją įstojo 1999 metais ir nuo to laiko dalyvauja šios organizacijos rengiamose Pasaulio artojų varžybose, kurios kasmet vyksta vis kitoje valstybėje. 2007 metais jos buvo surengtos ir Lietuvoje.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Žemės ūkis , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra