Pagrindinis puslapis Reklama Geriamasis vanduo kovojant su peršalimu ir karščiavimu: ką svarbu žinoti?

Geriamasis vanduo kovojant su peršalimu ir karščiavimu: ką svarbu žinoti?

Geriamasis vanduo kovojant su peršalimu ir karščiavimu: ką svarbu žinoti?

Peršalimas – dažnas šaltojo metų laiko palydovas. Žengiant į žiemos sezoną vis dar pasitaiko gripo atvejų, jau nė neminint klastingojo COVID-19. Virusines ir peršalimo ligas lydi daugybė nemalonių simptomų: čiaudulys, sloga ir nosies užgulimas, kosulys, gerklės skausmas, apetito stoka, galiausiai, stipri dehidratacija. Visam organizmui reikia padėti greičiau atgauti jėgas.

Pirmas patarimas, kurį dažnai tenka išgirsti susirgus – gerti daugiau skysčių. Ir jis – ne iš piršto laužtas: peršalus, kovojant su gripu ar koronavirusu žmonės netenka daugiau skysčių negu įprastai. Skysčiai iš organizmo pašalinami karščiuojant ir gausiau prakaituojant, sloguojant, vemiant, viduriuojant ir kt. Kai organizmui trūksta vandens, sveikata dar labiau pablogėja: kai kurios organizmo funkcijos ir sistemos negali veikti taip efektyviai.

Jei ligonis nepradeda vartoti daugiau skysčių tam, kad kompensuotų nuostolius, gali prasidėti dehidratacija. Dehidratacija – viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios gripu ar kita virusine infekcija užsikrėtę pacientai patenka į ligoninę.

Kaip skysčiai peršalimo ir gripo sezono metu padeda greičiau atgauti jėgas?

  1. Geriant daug kokybiško, švaraus vandens lengviau atsikratyti nosies ertmės gleivių, sumažėja užgulimas.
  2. Vanduo prisotina kraują deguonies, išplauna iš organizmo toksinus ir užtikrina, kad visos sistemos tinkamai funkcionuotų. Stingant vandens toksinai linkę organizme kauptis, todėl imuninė sistema susilpnėja.
  3. Geriant pakankamai vandens pagerėja virškinimas. Jei sirgdami negersite pakankamai vandens, gali užkietėti viduriai ar netgi pradėti kamuoti sunkesnės virškinimo problemos.
  4. Išlaikydami tinkamą skysčių balansą padėsite organizmui gaminti limfą, kuri padeda baltiesiems kraujo kūneliams išnešioti maistines medžiagas į visus audinius bei pašalinti iš kraujo toksinus.

Žinoma, reikėtų gerti daugiausia vandens, tačiau sergant retkarčiais galima rinktis ir kitus gėrimus – vaistažolių, citrinų, imbierų ir kitas arbatas su ar be medaus. Bent jau ligos metu rekomenduojama atsisakyti saldžių gaiviųjų, energinių gėrimų, sulčių iš pakelių bei kavos, nes šie gėrimai nemalšina troškulio ir gali didinti dehidratacijos lygį.

Kaip išvengti dehidratacijos šaltuoju metų laiku?

Vandens svarba mūsų sveikatai yra nenuginčijama. Taigi, peršalimo ir gripo sezonu jokios stebuklingos formulės, padėsiančios išlikti sveikiems ir energingiems, nėra, tiesiog reikia išgerti pakankamai vandens. Tam, kad organizmas tinkamai funkcionuotų ir kovotų su infekcijomis, galime išgirsti rekomendaciją išgerti apie 2 litrus (t. y. 8 stilines po 250 ml) vandens. Tačiau tokia rekomendacija nėra tiksli dėl skirtingo ūgio ir svorio. Kur kas tiksliau reikiamą kasdienę vandens normą apskaičiuoti pagal šią formulę:

Reikiamas vandens kiekis (l) = 0,03 x kūno svoris.

Pavyzdžiui, 0,03 x 70 kg = 2,1 l.

Išimtys:

  • Vandens poreikis padidėja vartojant daugiau saldaus, sūraus ar rūgštaus maisto.
  • Daugiau vandens reikėtų gerti ir valgantiems gausiau baltyminio maisto.
  • Daugiau vandens reikia sportuojantiems žmonėms: treniruočių metu daug skysčių netenkame su prakaitu.

Pasirūpinkite, kad pakankamai vandens gertų ir vaikai bei augintiniai: į darželius ar mokyklas einantiems vaikams kasdien priminkite pasiimti gertuvę, taip pat nepamirškite kasdien pripildyti augintinių dubenėlių.

Kokį vandenį reikėtų vartoti?

Iš čiaupo tekantis vanduo nebūtinai yra geriausias ir saugiausias pasirinkimas. Nėra prasmės gerti vandenį, kuriame gausu teršalų – pramoninių cheminių medžiagų, metalų, pesticidų, vaistų, lakiųjų organinių junginių, parazitų, pirmuonių, bakterijų, virusų ir t. t.

Optimalią vandens kokybę gali užtikrinti profesionalūs, atsižvelgiant į vandens sudėtį parinkti, viso namo arba po čiaupu virtuvėje / vonioje montuojami vandens filtrai. Vandens filtrai, iš vandens pašalina net iki 99 proc. teršalų. Vandens filtravimo sistemos sukurtos naudojant naujausias pažangiausias technologijas, padeda pasiekti geriausių rezultatų.

Ar vandens organizmui gali būti per daug?

Geriausias indikatorius, rodantis, ar organizmui vandens pakanka – mūsų šlapimas: jei jis gelsvas, reiškia, vandens geriate tiek, kiek reikia, o rusvai oranžinė šlapimo spalva rodo, kad reikia vartoti daugiau skysčių.

Geriant per daug vandens vėlgi gali sutrikti elektrolitų balansas.

Gerti per daug skysčių nerekomenduojama sergantiems širdies bei kraujagyslių sistemos, inkstų ligomis žmonėms.

PR

 

Naujienos iš interneto